Новини, Політичні новини, Україна

Чому сьогодні молодь цурається української політики, — погляд Віталія Рябцева та Олексія Захарченка

Чому сьогодні молодь цурається української політики, — погляд Віталія Рябцева та Олексія Захарченка
10.12.2018 15:34

«Тому що я цим брудом займатися не буду», — відповість вам більшість молодих українців. Хоча саме вони першими виходять на Майдан, намагаючись змінити ЦЮ політику. Про те чому молодь не йде далі і, головне, як змінити цей стан речей, я говорила  з двома лідерами молодіжного громадського руху в Україні Олексієм Захарченко та Віталієм Рябцевим. Приводом для розмови стало закриття навчального курсу для молодих політиків, «I Школа політичного успіху», що проходив у Запоріжжі впродовж останніх двох мсяців.  

— Складається враження, що сьогодні українська молодь взагалі не цікавиться політикою. Я помиляюсь?

— Розумієте, у нас дуже цікава молодь, — посміхається Олексій Захарченко, заступник голови всеукраїнської ГО «Батьківщина Молода». — Якщо вже допекло – вона виходить на майдан, йде під кулі, на вірну смерть, захищаючи свої права і свою країну. Власне всі три революції в Україні: на Граніті (1991 р.), Помаранчову та Гідності, — почала саме молодь. Але далі справу не продовжила, вважаючи, що свою функцію вона виконала, і в політику не пішла, бо то брудна справа. І це є біда, тому що якщо молодь сьогодні не почне змінювати країну зсередини – завтра знов прийдеться виходити під кулі.

— Повністю з цим згоден, — підключається до розмови Віталій Рябцев, голова Запорізької обласної ГО «Батьківщина Молода». — Сьогодні молодь вважає, що нічого не може змінити в своїй країні. Особливо це стало помітно після Революції Гідності. Дивлячись на ту владу, яка піднялась на хвилі революції – молодь відмовляється бути причетною до цього політичного бруду, і це цілком зрозуміло. Звідси і масова імміграція молодих українців до Європи і інших країн світу. (після паузи – прим. Авт..) Нещодавно я був  в одній із шкіл Запоріжжя, де спілкувався зі старшокласниками. Половина з них вже зараз бачить своє майбутнє у Польщі, і збирається отримувати освіту саме там, а не в Україні.

—  Як це змінити?

— Починати треба зі школи, а ще краще з дитячого садочку, — розмірковує Олексій Захарченко. — Наприклад, у школах Німеччини та Сполучених штатів Америки є предмет, який має назву «громадянське суспільство». І з самого малечку діти звикають до того, що вони частина великого суспільства. До того ж у нас фактично відсутня державна політична освіта для молоді і це є великою проблемою. Протягом цієї осені ми провели 16 «I Шкіл політичного успіху» , в різних містах України. Ми збирали аудиторії на 200-300 людей, що говорить про те, що подібна освіта затребувана.  Потихеньку приходить розуміння того, що «якщо ти не займешся політикою – вона займеться тобою», — посміхається мій візаві.

— Зараз, на мій погляд, у політику йдуть доволі цілеспрямовані молоді люди, — підхоплює Віталій Рябцев. — Сьогодні на занятті була молодь з Енергодару, Василівки та інших міст області. В свій робочий день вони змогли виділити час, три години їхали до Запоріжжя, для того щоб послухати чергового спікера. Значить для них це важливо. Маю надію,  що скоро в Запоріжжі та області з’являться молоді освічені політики нової формації.

Одне з занять «I Школи політичного успіху»

А чому Ви пішли у політику?

— Буквально декілька годин тому розмовляли про це з мамою по телефону, поки я їхав до вас у Запоріжжя, — відверто ділиться Олексій Захарченко. — Згадували, що у школі я завжди любив історію, правознавство і економіку. А політика – це власне і є сучасна історія. Точно можу сказати, що пішов туди не за грошима, тому що починав із молодіжного РУХу, у якого, на той момент, перспектив взагалі не було ніяких. Жили ідеями побудувати вільну, заможну Україну. З тих пір нічого не змінилося (хитає головою – прим. авт..). Але попереджаю, що це доволі складний шлях, тому що таких ІДЕЙНИХ не дуже люблять в будь-якому колективі, а в політиці тим більше. Але це того варте.

—  В політику потрібно йти за лідером, в якого ти віриш. Свого часу для мене такою людиною був мій колишній шкільний вчитель Володимир Степанович Максимов, — згадує Віталій Рябцев. – Молоде покоління повинно захотіти ЖИТИ в Україні, реалізовувати свої амбіції в політиці та бізнесі, будувати родини і народжувати дітей. Тільки зробивши для цього належні умови, ми отримаємо нове покоління молодих українських політиків.

10.12.2018 15:34


Об Авторе

Александр Чубукин