Новини, Україна, Эксклюзив

Хто та як керує запорізькими комунальними підприємствами

14.07.2016 13:45

Pid-kontrolem

Коли говорять про незадовільний стан благоустрою будь-якого міста, зазвичай незлим тихим словом згадують саме мера. Втім варто пам`ятати, що місто – це величезний комплекс будинків, площ, скверів, майданчиків,доріг, тротуарів та інших інфраструктурних об`єктів, які впорядковують численні комунальні підприємства. Останні створюють місцеві депутати за кошти і для потреб громади. І от вже таким муніципальним бізнесом керують конкретні директори. Тому Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем» в рамках своєї діяльності проаналізував нові призначення та комунальні скандали які відбувались у владних коридорах Запорізької міської та обласної рад.

Комунальне питання в Запоріжжі в цьому сезоні вкрай актуальне, як в обласному центрі так і у містах регіону. Постійне призначення нових керівників та управлінців, як із числа «своїх» так із старої «гвардії бюрократів» та десантних менеджерів з різних частин України.

Для початку необхідно дати невелику характеристику комунального господарства у Запорізькому регіоні. У своїй структурі обласна та міська ради Запоріжжя мають 57 комунальних підприємств. Серед яких у підпорядкуванні обласних депутатів 23 господарства, у представників міського муніципалітету, або краще сказати мера — 34. Бо на відміну від обласних комунальних підприємств, де керівники призначаються за рішенням сесії, у місті всю повноту призначень та звільнень має Володимир Буряк.

Операція «Ліквідація»

На даний момент велика кількість комунальних підприємств перебувають на стадії ліквідації.

Досить цікава ситуація зтакими ліквідаційними комунальними підприємства, які знаходяться в області, їх 22 %, у цифрах це 5 із 23.

Це такі як: Журнал «Хортиця», Запоріжагролізинг, Запорізька Профдезінфекція, КП «Склади» та Навчальний комбінат сільського господарства.

Але варто зазначити, що всі голови ліквідаційних комісій або ліквідатори отримують свою чесну зарплатню. Наприклад максимальний рекордсмен КП «Склади»який на стадії ліквідації вже 4 роки.

Останнім під знищення в квітні цього року пішло КП«Редакція журналу «Хортиця».

Якщо казати про Запоріжжя то на черговій сесії планується ліквідація КП «Мрія»,основним видом діяльності якого є організація роботи їдальні.

Безымянный

Економічні показники

Щодо рентабельності підприємств, які знаходяться у керуванні держави та місцевих органів можнаговоритидосить багато, але краще поглянути на цифри. З 34 міських лише 24 є прибутковими.

5 6

В області прибутковість показують багато комунальних підприємств, серед них основні: «Запоріжжя», «Універс», «Соцкомуненергія».

Нові призначення на старі місця

Серед останніх призначень на керівні посади у КП, котрі обслуговують сферу ЖКГ в області триває тенденція призначення старої перевіреної «гвардії». Навесні 2016 року на одне з ключових КП «Соцкомуненергія» ( обслуговує велику мережу котелень по Запорізькій області ) був призначений колишній міський голова Запоріжжя — Олександр Головко.

Також у липні був призначений в.о. директора КП «Облводоканал» — Попюк Богдан, екс- керівник ПАТ «Запоріжоблгаз», член партії «Сила громад»,колишній кандидат на посаду Запорізького міського голови на виборах 2015 року.

У місті по призначенням у сфері ЖКГ повна стабільність. За останні 9 місяців було змінено більше 6 управлінців, серед них 4 колишні представники фінансово промислової групи Метінвест.

Вихідцем якої є і чинний міський голова міста Запоріжжя- Володимир Буряк, який до обрання у крісло мера обіймав посаду головного інженера ПАТ «Запоріжсталь».

2

Серед ключових призначень можна відділити такі:

  • КП «Водоканал» — Олексій Нікіфоров
  • КП «Міські теплові мережі» — Грек Олександр
  • КП «Центр Управління інформаційними технологіями» — Юрій Орешкін
  • КП «Центральний парк культури та відпочинку «Дубовий Гай» — Олег Комаренко

У обоймі старих партійців серед директорів залишилась тільки Лариса Іщенко, вона незмінно керує КП з 2014 року. До слова саме це комунальне підприємствоповинно займатись розвитком пляжу та пляжної інфраструктури в Запоріжжі. Також серед інших своїх функцій дане КП виконує важливу соціальну місію – утримання громадських биралень, зараз їх налічується 12 в різних частинах міста, які є абсолютнобезкоштовними. Але чомусь працівники КП забувають про це та «деруть»по2 грн з кожного відвідувача громадської вбиральні.

Підсумовуючи всі проаналізовані факти можна прийти до висновку, що комунальнегосподарство Запорізького регіону потребує швидкого та болючого реформування, особливо у сфері менеджменту та якісного управління.

Тільки змінивши систему «свій-свого» або кулуарні призначення повз громадськість, замість цього запустити систему відкритих конкурсів та прозорих призначень. Виконавши ці прості дії ми зможемо чуттєво відчути ефективність роботи міських та обласних КП.

Вікторія АГЄНТАЄВА, Ярослав ХРАПСЬКИЙ

Активісти руху «Під контролем» в Запорізькому регіоні.

Партнерська організація Запорізька міська молодіжна громадська організація «СТЕП»

14.07.2016 13:45


Об Авторе

Александр Чубукин