Новини, Україна

Про вихід із фракції, про корупцію, Бриля та кар’єр: про що розповів запорізький нардеп (ФОТО)

Про вихід із фракції, про корупцію, Бриля та кар’єр: про що розповів запорізький нардеп (ФОТО)
17.07.2018 16:45

DSC_2357
В Запоріжжі, 16 липня, відбулася прес-конференція народного депутата Вадима Кривохатька. Народний обранець розповів про свій вихід із фракції БПП, про ставлення до губернатора Запорізької області Костянтина Бриля та про скандал навколо каолінового кар’єру у Вільнянському районі.

Про вихід із фракції БПП

Свій вихід Вадим Кривохатько пояснив тим, що він не згоден з деякими кадровими рішеннями Президента України, що має свою точку зору на деякі питання. Окрім того, не може критикувати президента, знаходячись у його фракції.

Депутату закидають, що він зрадив партію. Втім Кривохатько пояснив, що з самого початку не був у партії «Солідарність»: «До парламенту я йшов як член партії «Удар» Віталя Кличко. І для багатьох було несподіванкою те, що Кличко вирішив об’єднатися з «Солідарністю» та підтримати висування Петра Порошенко як єдиного кандидата у президенти».

Також Вадим Кривохатько наголосив, що мав вийти із фракції хоча б через те, що так було б коректно: «Багато хто знає мою позицію, знає моє відношення до політики президента. Я намагався донести свою позицію з трибуни Верховної Ради. Коли виходив і на табло висвічувалося «Блок Петра Порошенко», я починав критикувати президента, то це здавалося некоректним, тому я прийняв рішення про вихід з фракції».

Нардеп, окрім всього, не згоден і з кадровою політикою президента: «Окрім Костянтина Бриля у президента є багато інших помилок. Я не вважаю, що саме Костянтин Бриль є тим каталізатором, через який я пішов з фракції. Я не розумію в цілому кадрові призначення президента. А як бути с Насіровим, як бути з губернатором Чернівецької області, чи з Ігорем Шишкою, або с Ситником з НАБУ, на якого витрачаються мільярди гривень з бюджету. Це не лише Костянтин Бриль, є багато проблем».

«Ніхто мене до цього не підштовхував, окрім моїх власних роздумів та переконань», — наголошує депутат.

Нардеп також повідомив, що він хоче побути позафракційним, мандат складати не збирається і залишиться в парламенті до наступних виборів: «Чи буду я балотуватися на наступних виборах? Це залежить від того, яке буде законодавство. Якщо мажоритарна система буде змінена на пропорційну, то я ще подумаю , чи піду на вибори».

Про Костянтина Бриля та конфлікт

«Призначення Бриля було грубою помилкою Президента Своєю присутністю на посаді губернатора він надає ведмежу послугу гаранту, бо Бриль асоціюється з Порошенко», — наголосив Вадим Кривохатько.

Нардеп зазначає, що за час керівництва Бриля не було жодного корупційного скандалу, коли губернатор не був фігурантом чи не був причетним до нього.

Також депутат вважає, що голова Запорізької області зовсім не розуміє регіону, що за час перебування на посаді він не зробив нічого, а залишить після себе: «Недобудовані дитячі садки, зруйновані водоводи і розмазаний по асфальту авторитет президента».

Крім того, Вадим Кривохатько наголосив, що він продовжить вживати заходів проти губернатора: «Я не скажу, що буду присвячувати життя тому, щоб прибрали Бриля, однак у мене не зменшилося бажання вивести цю людину на чисту воду, тому я буду намагатися очистити Запорізьку область від нього».

37227493_1810400432358541_7793870684383346688_n

Про відсутність на засіданнях Верховної Ради

Вадим Кривохатько пояснив свою відсутність на деяких пленарних засіданнях тим, що якщо на сесію виносять законопроект, який він не підтримує, то він не бачить сенсу йти на засідання. «Тому що якщо ти не голосував, якщо ти утримався, то це теж саме, що ти не прийшов», — говорить депутат. Цей час він проводить з виборцями, вирішує нагальні питання округу.

Про корупцію

Вадим Кривохатько вважає, що дуже серйозна проблема — це отримання належних земельних ділянок громадянами України, і в першу чергу учасникам АТО: «Над ними знущаються. Люди, які пройшли війну, люди, які отримали навантаження фізичні, психічні, не можуть отримати 2 гектари землі через те, що хтось хоче хабаря. Це ненормальна ситуація».

Депутат розповів, що у нього була така ситуація, коли мама, син якої загинув в АТО, прийшла до Геокадастру і її звідти витурили: «Вона вимушена була дочекатись, коли якийсь Кривохатько прийде на округ, візьме її за руку і піде з нею по кабінетах. Чи замінить їй та земля сина? Ні, не замінить! Але вона повинна бачити відношення країни. Вона повинна розуміти, що син її загинув не задарма, що в країні щось змінюється. Вона отримала таке розуміння? Ні, вона переконалася в зворотному. І таких людей багато».

Корупція, вважає нардеп, є у всіх сферах, наприклад, у правоохоронній системі.

«Був такий випадок, — розповів Кривохатько, — «коли вбили хлопця, а міліція вбивцю відпустила і він втік до Росії. Мене мама цього хлопця вбитого зустрічає в Вільнянську і мені соромно їй в очі дивитись. Я не розумію, як можна відпустити людину, яка до цього була вже судима за розбій, а потім він вийшов і через два дня вбив хлопця. Суддя його не закриває, а відпускає. І що, це нікому не дали хабаря? Я впевнений на сто відсотків, що це зробили за хабар».

Щодо зняття недоторканності, то Кривохатько вважає, що це приведе до того, що депутати, які не мовчать, які борються, підуть за грати, бо будуть заважати владі, проти них сфальсифікують справи. Або такі депутати будуть боятися та мовчати.

Також він наголосив, що у нас в країні, на жаль, недоторканість дає не стільки мандат депутата, скільки гроші та лояльність до влади: «Бриль має недоторканість? Немає, а краде. Я впевнений, що недоторканість дає лояльність до влади і гроші, а ніяк не мандат депутата. Шишка Ігор Васильович має недоторканість? Має чотири кримінальні справи і його не чіпають, бо знає, кому і куди, якого числа відвези, щоб його не закрили. Нардеп відзначив, що боротися з корупцією повинні і люди, вони мають розуміти, кому дають право недоторканості, за кого голосують.

37317807_1810442962354288_2366694157403029504_n

 

Про каоліновий кар’єр в Вільнянську

«Історія з Вільнянським кар’єром дуже проста. Група молодиків, які мають зв’язки з жінкою депутата Верховної Ради, купили ліцензію на право видобутку каоліну. Пізніше поверхневе вивчення документів показало, що каолін абсолютно нікого не цікавить. Коли я був головою адміністрації Вільнянського району, попередня фірма, яка отримала цю ліцензію, приїжджали і я не підписав ніяких документів. Громадськість була проти. Це був 2005 рік і мені зараз інкримінують страшні речі. Я не даю їм цього зробити. Я сказав, що якщо ви будете порушувати закон, то отримаєте фізичний супротив. Ніхто не дозволить вам перетворити Вільнянськ у руїни», — наголошує нардеп.

Кривохатько також розповів і про сам кар’єр, що у Вільнянську знаходиться первинний каолін, який має тільки 30-40% виходу, а все інше – це радіоактивні метали, наприклад, титан, цирконій та інші. Що стосується кар’єру у Пологах, який наводять у приклад, то там знаходиться вторинний каолін, вихід якого прирівнюється до 99%, тобто він вже відпрацьований первинним морем.

У Вільнянську збираються відокремлювати метали від каоліну, однак це небезпечно для оточуючих: «Вони мають право його відокремити, забрати, та чи стовідсотково вони його відокремлять? Яка у нас посуха стоїть? Це все буде розвиватися вітром. Потім для збагачення каоліну потрібна вода. Ця вода буде братися із свердловин, а це тисячі кубометрів води в місяць , які разом з небезпечними металами буде стікати у Дніпро, тому постраждає не тільки Вільнянськ, але і Запоріжжя, та вся область».

«Я вважаю, що неможна через двох молодиків, які зареєстрували свою фірму в офшорах та хочуть собі нову яхту, віллу, зруйнувати життя 45-тисячного району, — наголошує нардеп, — Вони кажуть, що хочуть платити податки. Ті, хто хоче сплачувати податки, не реєструє свою фірму в офшорах. Тим паче частина з них – це люди з кримінальним минулим, яких розшукують в декількох країнах».

Кривохаьтко розповів, що їздив з мешканцями Вільнянська до Просяного, що в Донецькій області, де теж є каоліновий кар’єр: «Там немає ні єдиної сім’ї без онкохворого. Це пекло. Всі дороги вкриті білою глиною, інфраструктура зруйнована кар’єрними машинами. Тому я проти цього, а тим паче проти цілий Вільнянськ».

На сьогоднішній день, зі слів нардепа, було зроблено декілька намагань заїхати та почати роботи, але їм пояснили, що все закінчиться погано.

«Я не розумію, навіщо в прифронтовій області створювати таке соціальне напруження. У нас не на повну працюють кар’єри в Пологах, наприклад. І якщо порахувати затрати на машини, якими вони будуть везти до Німеччини цей каолін, то стає зрозуміло, що нікому він не цікавий. А от зробити із Вільнянська радіоактивну помийницю, бо по закону відокремлювати ці метали треба, то це можна», — підсумував нардеп.

17.07.2018 16:45


Об Авторе

Александр Чубукин