Новости, Политика, Популярное, Эксклюзив

Прозорі ради — Запорізькі нардепи «провалили» ключовий законопроект щодо «доступу до публічної інформації»

депутаті 1

Верховна Рада не підтримала законопроект 2043 а «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення державного контролю за дотриманням права на доступ до публічної інформації, захист персональних даних та звернення громадян)».

депутаті

Нардепи — мажоритарники які «провалили» законопроект 2043 а

Голосували за законопроект таким чином: за основу – 166, за повернення на доопрацювання – 181, за повторне перше читання 187. Отже, законопроект відхилено, повідомляє Українська правда.Більшість депутатів — мажоритарників н з Запоріжжя не голосували за повторне перше читання або були просто відсутні на у сессійній залі. Серед них :

 1. Балицький Є.В. (Опозиційний блок) — Не голосував
 2. Сабашук П.П (БПП) — Відсутній
 3. Богуслаєв В.О. (Воля народу) — Утримався
 4. Кривохатько В.В (БПП). — Відсутній
 5. Бандуров В.В. (Воля Народу) — Не голосував
 6. Пономарьов О.С. (Воля Народу) — Утримався

«За» повторне читання проголосували депутати» :

 1. Фролов М.О. (БПП) — За
 2. Артюшенко І.А. (БПП) — За
 3. Валентиров С.В. (БПП) — За

Домамо, що зміни, запропоновані 2043а, передовсім були спрямовані на зміцнення позицій Офісу Уповноваженого, який від жовтня 2015-го року є основним наглядовим органом у сфері виконання Закону «Про доступ до публічної інформації».

Зокрема 2043а передбачав:

 1. Урівняти військовослужбовців та інші категорії громадян у сфері доступу до публічної інформації (по аналогії з порушенням правил дорожнього руху, де військові несуть таку саму відповідальність, як і інші категорії). Зараз військовослужбовці не несуть адміністративної відповідальність, тільки дисциплінарну. Відповідно працівників ні Державної прикордонної служби, ні Пенітенціарної служби, ні Міністерства оборони неможливо притягнути до адмінвідповідальності за те, що вони не надають публічну інформацію.
 2. Омбудсман отримує можливість надати мандат на вручення протоколів регіональним представникам і регіональним координаторам, а також надсилати адмінпротоколи поштою.
 3. При складанні протоколу про адміністративне правопорушення пропонується підпис не вимагати, якщо такий протокол надсилається поштою за місцем роботи особи відповідно до статті 254 Кодексу. Ці зміни обумовлені існуючою практикою відмови посадових осіб державних органів від отримання зазначених протоколів та засвідчення отримання протоколу підписом, неможливістю доступу до зазначених осіб для вручення їм протоколу, що призводить до уникнення відповідальності.

Очевидно, що ці норми дозволили б громадським організаціям більш ефективно боротися з місцевими корупціонерами та притягати їх до адміністративної відповідальності.

P.S Хочемо нагадати що, Запорізька влада, досить часто нехтувала законами які регулють публічну інформацію, зокрема членами Коаліції “Прозорі Ради” було поданно не одну скаргу до Уповноважений Верховної Ради України з прав людини про порушення.

З одним з кричущих випадків можете ознаймитись тут : http://www.ngo.zp.ua/index.php/novo…

Довідково: у квітні 2015 року стартував проект «Здійснення адвокасі кампанії з імплементації нового антикорупційного законодавства органами місцевого самоврядування», який охопив Вінницьку, Запорізьку, Одеську, Чернігівську та Івано-Франківську області.

Мета проекту полягає у підвищенні прозорості та підзвітності органів місцевого самоврядування у 5 регіонах України, що призведе до зменшення корупційних ризиків в їх роботі та забезпечить реалізацію права громадян на контроль влади.+

Для досягнення мети проекту було створено коаліцію «Прозорі ради», до якої увійшли представники регіональних громадських організацій. Коаліція є відкритою для вступу не лише для громадських активістів, але й усіх зацікавлених сторін.

Дослідження охопило 40 органів місцевої влади, серед яких 8 в Запорізькій області. (Запорізька обласна рада, Запорізька міська рада, Оріхівська міська рада, Енергодарська міська рада, Мелітопільска міська рада, Бердянська міська рада, Василівська рада, Гуляйпільська міська рада) . В Запорізькій області представниками коаліції є Ярослав Храпський та Вікторія Агентаєва

12.05.2016 08:51

Об Авторе

Александр Чубукин