Взгляд, Новости

Військовий стан: що не так в рішенні депутатів Верховної Ради та президента, — думка

Військовий стан: що не так в рішенні депутатів Верховної Ради та президента, — думка

Вчора Президент України та Верховна Рада запровадили військовий стан на території 10 областей України, зокрема в Запорозізькій области, а також в Азово-Кеченській акваторії.  Запоріжець Артем Карташов на своїй сторінці у Фейсбук критично оцінив процес ухвалення рішення. Публікуємо його думку.

Тепер щодо самого процесу прийняття Постанови Верховної Ради.

1. Жоден з топ-посадовців не дав чіткої відповіді на конкретні питання: які будуть наслідки введення правового режиму воєнного стану, які конкретні кроки зробить конкретне відомство після введення правового режиму воєнного стану та чого по-суті очікувати громадянам. Конкретні питання та претензії народних депутатів не мали відповідей — звучали високі фрази про Україну та про те, що вибори все-таки будуть.

2. Певно найсерйозніше за п’ять років рішення проходило в атмосфері максимального поспіху. Будь-які претензії опозиційних фракцій (як би ми до них не ставились) натикалися на високі фрази представників БПП про «об’єднання», Україну та «неприпустимість такої поведінки». Жодних чітких пояснень чому саме сьогодні і саме зараз необхідно прийняти Постанову щодо правового режиму воєнного стану від представників влади не прозвучало. Секретар РНБО навіть вирішив «обманути» регламент сказавши що під стінограму зазначає про зміни в Указі Президента. Знову ж таки, незважаючи на неодноразові питання від народних депутатів, необхідність обмеження великого обсягу прав і свобод громадян та механізм такого обмеження, адекватним чином не прокоментована.
Крім того, залишається питання — як введення правового режиму воєнного стану зможуть забезпечити мери українських міст з паспортами РФ або з проросійськими поглядами.

3. Під час виступу Президент України сказав що вніс в Раду новий Указ щодо введення воєнного стану і саме за нього під крики «дайте нам хоч проект» проголосували народні депутати. Тобто 276 голосів нардепи віддали за те, чого в очі не бачили.

4. Незважаючи на те, що весь день представники «БПП» кричали про те, що все потрібно робити швидше, звинуваючуючи опонентів у всіх гріхах — перед голосуванням за призначення чергових виборів Президента України був поставлений ультиматум про те, що «не голосуємо, поки нардеп Власенко не вибачиться перед Ірою».

Сьогоднішнє засідання Парламенту — показник абсолютно неприпустимої форми роботи з таким важливим та небезпечним рішенням для країни, як введення правового режиму воєнного стану, коли замість конкретики та роз’яснень звучать порожні високі фрази.
В результаті маємо воєнний стан про зміст якого ми можемо лише здогадуватися, оскільки ні суспільство, ні народні депутати не бачили Указ Президента, який було затверджено Постановою Верховної Ради України.

Артем Карташов

Читайте также: Военное положение: что нужно знать запорожцам

27.11.2018 11:30

Об Авторе

Александр Чубукин