Війна, Новини, Суспільство, Україна

25 чи 27: що відбувається з призивним віком в Україні

25 чи 27: що відбувається з призивним віком в Україні
01.12.2023 16:07

Президент України Володимир Зеленський, попри тиск від військових, досі не підписав проголосований Радою у травні законопроєкт про зменшення граничного віку призову з 27 до 25 років. Він начебто хоче побачити чіткіший план.

Про це повідомив Bloomberg із посиланням на власні джерела, передає «Акцент».

«План призову більшої кількості чоловіків до армії лежить на столі президента Володимира Зеленського з червня. Він досі не піддався тиску з боку військових і не підписав його», – йдеться в статті.

Натомість, як зазначили журналісти, минулого тижня Зеленський звернувся до свого уряду та вищого керівництва з проханням розробити більш комплексний пакет, який би краще відповідав потребам виснаженої війною нації, яка готується до бойових дій взимку.

Він знову відклав схвалений українським парламентом проєкт зниження призовного віку під час війни для чоловіків, які не мають військового досвіду, з 27-ми до 25-ти років.

«Небажання Зеленського підписувати закон пов’язане з його наміром побачити чіткий план того, чого його військові прагнуть досягнути за допомогою призову, як розподілять новобранців і як розроблять ротацію для тих, хто пробув на полі бою 21 місяць», – пояснили джерела видання.

Законопроєкт відправили на підпис президенту 5-го червня. Аналітики наголосили, що така затримка непокоїть військових. За їхніми оцінками, які наводить Bloomberg, цей закон дасть офіцерам, які займаються призовною кампанією, доступ до додаткових 140 тисяч потенційних призовників.

Також Bloomberg згадав заяву головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного в статті для The Economist, що нинішні правила призову містять прогалини, які дозволяють українцям «ухилятися від своїх обов’язків». Залужний у статті заявляв про необхідність розширити категорії громадян, яких можуть призвані.

photo 2023 11 30 14 16 08

Українське військове керівництво нібито отримало підтримку від союзників у питанні розширення призову. Зокрема, колишній міністр оборони Великої Британії Бен Воллес у статті для The Telegraph у жовтні закликав Київ залучати більше молодих людей до призову, щоби перемогти у війні, порівнюючи ці зусилля з тактикою Кремля.

«Я розумію бажання президента Зеленського зберегти молодь для майбутнього… Але справа в тому, що Росія приховано мобілізує всю країну», – написав він тоді.

Підписуйтесь на Акцент в
01.12.2023 16:07


Об Авторе

Игорь Гурьев