Новини, Суспільство, Україна

9-місячна дитина стала наймолодшим посмертним донором в Україні, врятувавши 5-річну дівчинку (ФОТО)

9-місячна дитина стала наймолодшим посмертним донором в Україні, врятувавши 5-річну дівчинку (ФОТО)
28.09.2023 19:06

9-місячна дитина стала наймолодшим посмертним донором в Україні. Вона врятувала життя 5-річної дівчинки. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я у Facebook. Врятована дівчинка Сніжана кілька років жила завдяки щоденній процедурі перитонеального діалізу. Це процес, коли обмін речовинами між кров’ю пацієнта та розчином для діалізу відбувається через спеціальний катетер в черевній порожнині (щоб переглянути фото, доскрольте до кінця сторінки).

«В 11 місяців їй діагностували гемолітико-уремічний синдром – стан, внаслідок якого у дівчинки розвинулася ниркова недостатність.Три дні тому дитина отримала другий шанс на довге життя без діалізу – у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі Львова їй пересадили нирку від посмертного донора», – йдеться в повідомленні.

Дівчинка-донор мала важке захворювання печінки і київські лікарі відчайдушно боролися за її життя. Проте, на жаль, сталося непоправне. І коли у дитини констатували смерть мозку, її батьки дали згоду на забір органів.

«Єдина державна інформаційна система визначила, що Сніжана може стати реципієнткою – вона важила всього на кілька кілограмів більше за свою рятівницю. З Києва органи доставили до Львова, де трансплант-команда провела пересадку», – додали у міністерстві.

Наразі Сніжана почувається добре.

«Трансплантація від дитини дитині складніша, ніж така ж операція дорослим, адже діаметр судин дуже маленький. Йдеться про майже ювелірну роботу. Але нам все вдалося. Нирка запрацювала на операційному столі. Наша пацієнтка має всі шанси забути про діаліз, до того ж нирка ростиме разом з нею», – розповів керівник клініки дитячої нефрології, діалізу та трансплантації нирки Роман Андруневич.

До слова, протягом 2021-2023 років українські медики провели 111 органних пересадок дітям. Було трансплантовано 81 нирка, 24 печінки та 6 сердець.

Випадок Сніжани – третій в Україні, коли донором стала дитина. Загалом, на пересадку анатомічних матеріалів очікує 81 маленький пацієнт.

Підписуйтесь на Акцент в
28.09.2023 19:06


Об Авторе

Яна Учаева