Новини, Події, Суспільство

Блокування Telegram: у Раді розповіли умови такого рішення

Блокування Telegram: у Раді розповіли умови такого рішення
02.04.2024 16:32

Голова Комітету зі свободи слова Верховної ради Ярослав Юрчишин розповів, за яких умов можливе блокування месенджера Telegram в Україні.

Про це йдеться в інтерв’ю для РБК-Україна.

За його словами, Україна може заблокувати Telegram, якщо підтвердиться витік інформації. Не виключено, що інформація з месенджера видається секретним службам РФ.

«Для блокування Telegram треба мати чітку аргументацію — рішення РНБО щодо санкцій, наприклад. А для цього має статись якась серйозна критична ситуація з витоком інформації. Дуже не хотілось би, щоб це сталось, тому нам треба зробити вибір», — сказав він.

Як значив депутат, «ймовірно, якийсь контроль над Telegram з боку Росії є і ми не маємо гарантії, що вся інформація окремих людей там під захистом і не видається секретним службам РФ».

«Чи ми маємо 100% гарантію, що це Дуров власник Телеграму? За його словами, так. А він, насправді, мало що каже. До того ж, немає інформації про те, що Дуров відмовився від російського паспорту. Він зараз є громадянином ОАЕ, але це не передбачає відмови від російського громадянства.», — сказав Юрчишин.

За його словами, історії, коли Telegram блокує те, що не на користь Росії, демонструють, що комунікація у засновника компанії Павла Дурова з путінським режимом, можливо, і залишилась.

Підписуйтесь на Акцент в
02.04.2024 16:32


Об Авторе

Ира Крамаренко