Новини, Суспільство, Україна

Частину чоловіків планують звільнити від мобілізації: названо 3 умови

Частину чоловіків планують звільнити від мобілізації: названо 3 умови
17.11.2023 15:02

В Україні обговорюється ініціатива надання відстрочки від мобілізації для чоловіків, які займаються волонтерською діяльністю. Народний депутат Георгій Мазурашу вніс на розгляд Верховної Ради відповідний законопроект № 10251. Законодавство вже передбачає можливість відстрочки для працівників деяких підприємств і організацій, але ця ініціатива зосереджена на волонтерах, які відіграють ключову роль у підтримці військових підрозділів і допомагають протидіяти агресії проти України.

За словами Мазурашу, багато волонтерів в Україні – це громадяни, які за віком і формально за станом є призовниками, але реально не можуть служити в армії з різних причин. Водночас, вони ефективно вирішують багато питань, з якими не справляється держава. Мазурашу зазначив, що багато волонтерів відвідують зону бойових дій, доставляючи допомогу як захисникам, так і цивільному населенню.

Право на відстрочку від військової служби пропонується надати волонтерам, які відповідають наступним критеріям:

  1. Офіційно працюють не менше ніж на 0,75 ставки або займаються підприємницькою діяльністю та не мають боргів перед податковою.
  2. Зареєстровані у Реєстрі волонтерів та мають волонтерське посвідчення затвердженого зразка.
  3. Можуть надати документи, що підтверджують волонтерську діяльність у поточному або попередньому місяці.

Крім того, Мазурашу пропонує віднести цю категорію чоловіків до тих, кого можна призвати на військову службу лише за їхньою згодою.

Підписуйтесь на Акцент в
17.11.2023 15:02


Об Авторе

Яна Учаева