Війна, Новини, Події

Чи можуть ЗСУ без штурму змусити РФ відступати на Запоріжжі: оцінка експерта (КАРТА)

Чи можуть ЗСУ без штурму змусити РФ відступати на Запоріжжі: оцінка експерта (КАРТА)
14.03.2023 18:45

Військовий оглядач оцінив варіант контрнаступальних дій ЗСУ на Запорізькому напрямку: він пояснив, чи може українська армія без штурмових дій змусити окупантів відступати.

Про це інформує Акцент з посиланням на Telegram-канал експерта групи «Інформаційного спротиву» Костянтина Машовця.

Так, у відповідь на питання читача, чи є у ЗСУ можливості та засоби змусити ворога відступити з укріплених ліній оборони на Запоріжжі, не штурмуючи ці укріплення в лоба, щоб не зазнати людських втрат з нашого боку, Олександр Машовець зазначив, що «можливості та засоби», є, проблема полягає в іншому — чи вистачить їх для того, щоб «змусити ворога відступити».

«Я зараз не взявся б визначити однозначно конкретні параметри цих «можливостей і засобів» щодо гарантованого примусу ворога до відступу», — йдеться в повідомленні.

Так, за його словами, в значній мірі сам відступ противника «залежить не тільки від форм, методів, інтенсивності їх застосування або відсутності взагалі, а від ефекту, які вони здійснюють на війська противника» і реального стану відповідного угруповання військ противника, вже під час самого «процесу».

Нижче дослівно цитуємо текст автора.

«Ви можете довго та масштабно бити по ньому артою, авіацією іншими засобами, але якщо він «упреться», то вам так чи інакше доведеться вибивати його «по землі». Тому, повторюся ще раз, ключовим є не так сам факт наявності відповідних «засобів і можливостей», як реальний стан військ противника, як перед, так і вже в ході «впливу» на нього.

Цією інформацією володіє у повному обсязі виключно українське військове командування, якому й прийматиме остаточне рішення щодо того – як, де і коли вчиняти ті чи інші дії, у тому числі якісь наступи.

Але якщо вас цікавить виключно наявність чи відсутність самих «можливостей і засобів», то можу сказати, що вони є в Силах оборони, і поступово їхня кількість і номенклатура збільшуються», — підкреслив експерт.

Поточна ситуація на Запоріжжі — ворог веде оборонні дії. Карта: Deep State

Варто зазначити, що за інформацією Генерального штабу ЗСУ з крайнього зведення (на ранок 14 березня) на даний момент російські окупаційні війська ведуть оборонні дії на Запорізькому напрямку. Також, ворог регулярно веде обстріли населених пунктів області. Водночас, за повідомленням міського голови Мелітополя Івана Федорова, ворог намагається вербувати мирних жителів тимчасово окупованих територій Запорізької області до «Вагнер»: так,
у пропагандистських телеграм-каналах загарбники розповсюджують промо-ролик про вступ до ПВК.

Також, за повідомленням радника міського голови Маріуполя Петра Андрющенка, окупанти почали укріплюватись вздовж траси Маріуполь — Донецьк в районі с. Гранітне та біля віадуку, що поєднує траси з Донецька на Бердянськ та Маріуполь.

Підписуйтесь на Акцент в
14.03.2023 18:45


Об Авторе

Александр Коваль