Війна, Новини, Події

Чи замінить оновлення даних в е-кабінеті військовозобов’язаного похід у ТЦК

Чи замінить оновлення даних в е-кабінеті військовозобов’язаного похід у ТЦК
15.05.2024 16:32

За новим законом, з 18 травня 2024 року українці віком 18-60 років зобов’язані уточнити облікові дані протягом 60 днів у ТЦК або центрах адмінпослуг. Разом з цим незабаром розпочне роботу застосунок, в якому буде електронний кабінет військовозобов’язаного. Як через нього оновити дані, та чи замінить він похід до ТЦК, читайте в матеріалі Акценту.

«18 травня Міністерство оборони запускає, як і визначено чинним законом, електронний кабінет військовозобов’язаного», — повідомила заступниця міністра оборони Катерина Чорногоренко.

Застосунок працюватиме у тестовому режимі, проте вже з суботи українці зможуть актуалізувати інформацію для ТЦК через додаток.

До електронного кабінету підтягуватимуться дані з реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг». У ньому містяться понад 30 пунктів персональних даних.

«Оберіг» збирає інформацію з баз податкової, Мін’юсту, Міносвіти, судової адміністрації, прикордонної служби тощо. Відповідно, до кабінету підтягнуться такі відомості як:

  • ПІБ, дата народження, стать
  • серія та номер паспорта, ІПН
  • місце проживання
  • сімейний стан
  • освіта
  • місце роботи та інші дані

На сьогодні під уточненням даних насамперед мають на увазі адресу проживання, номер телефону та e-mail.

Завантажити додаток можна з App Store та Google Play на смартфони на базі iOS та Android. Потім необхідно авторизуватись за допомогою BankID, а також заповнити потрібні поля — номер телефону, електронну пошту та адресу проживання.

Електронні кабінети створюються на кожного військовозобов’язаного. Навіть на тих, хто не хоче чи не може ним скористатися. Тому реєстрація в е-кабінеті — виключно добровільна.

«Це зручність, яку пропонує держава. Мобільний додаток — один із способів оновлення даних, який необхідно зробити протягом 60 днів із 18 травня», — зазначила Чорногоренко.

Таким чином, є сенс скористатися кабінетом, щоб уточнити дані дистанційно, не стояти в чергах перед ТЦК та уникнути зайвих бюрократичних процедур.

Чи замінить додаток похід до ТЦК

Тільки в частині уточнення даних. Якщо військкомату треба буде уточнити ще якусь інформацію, людину викличуть повісткою. Через е-кабінет повістки не розсилатимуться.

Крім того, «Оберіг» поки не обмінюється даними з МОЗ, тому відомості про стан здоров’я не підтягнуться до кабінету. Отже питання проходження військово-лікарської комісії дистанційно не вирішується. Її, як і раніше, потрібно проходити очно.

Як уточнили в Генеральному штабі ЗСУ, поки немає завдання автоматично давати направлення на комісію всім, хто оновить дані онлайн. Таке рішення ухвалюватиме ТЦК.

Після того, як військовозобов’язаний скористається додатком, ТЦК у звичайному режимі надішле повістку або викличе через е-кабінет на конкретний час, коли потрібно пройти ВЛК.

Спікер Міноборони Дмитро Лазуткін також уточнив, що оновити свої дані мають навіть ті, хто має бронь від мобілізації або інші підстави для відстрочки. Раніше повідомлялося, що норма про 60 днів поширюється на всіх військовозобов’язаних, крім знятих з військового обліку. Це також стосується обмежено придатних, оскільки цей статус скасували і до лютого 2025 року такі особи мають знову пройти медогляд.

Підписуйтесь на Акцент в
15.05.2024 16:32


Об Авторе

Ира Крамаренко