Новини, Події, Суспільство

Деяким споживачам не будуть вимикати світло у випадку дії графіків: названо категорії

Деяким споживачам не будуть вимикати світло у випадку дії графіків: названо категорії
29.09.2023 16:01

В Україні можуть заборонити вимикати світло шістьом категоріям громадян. Така постанова буде діяти у випадку дії графіків і блекаутів.

Про це повідомляє Акцент з посиланням на Styler.

До категорій вразливих споживачів належать такі побутові споживачі електричної енергії:

  • одержувачі житлових субсидій
  • особи з інвалідністю І та II групи, в тому числі особи, що здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю або за особою з інвалідністю з дитинства, які не є одержувачами житлових субсидій
  • особи, які утримують дитячі будинки сімейного типу і які не є одержувачами житлових субсидій
  • багатодітні та малозабезпечені сім’ї, які не є одержувачами житлових субсидій
  • прийомні сім’ї, які мають під опікою трьох і більше дітей і не є одержувачами житлових субсидій
  • побутові споживачі електричної енергії, які перебувають в житлових приміщеннях, життя та здоров’я яких залежить від безперервної роботи медичного обладнання, яке живиться від електричних мереж, що підтверджується відомостями та/або документами, і які не є одержувачами житлових субсидій

Міністерство енергетики створить спеціальну базу даних вразливих споживачів. До неї будуть вносити дані про ПІБ, дату народження, картку платника податків, місце проживання (фактичного чи зареєстрованого), ЕІС-код (код енергетичної ідентифікації точки комерційного обліку).

Для встановлення статусу вразливого споживача та створення відповідного запису в базі даних вразливих споживачів потрібно звернутися до постачальника універсальних послуг особисто чи в електронній формі через особистий кабінет на офіційному сайті постачальника із заявою про взяття на облік.

Зауважимо, що наразі графіки відключень світла в Україні не діють. Однак восени та взимку можливі обстріли енергосистеми, які можуть знову призвести до блекаутів та відключень.

Підписуйтесь на Акцент в
29.09.2023 16:01


Об Авторе

Ира Крамаренко