Війна, Новини, Суспільство, Україна

Двом категоріям чоловіків вирішили не давати відстрочку від мобілізації

Двом категоріям чоловіків вирішили не давати відстрочку від мобілізації
30.11.2023 17:24

Ще на початку літа були обговорення надати відстрочку від мобілізації ФОПам та айті-спеціалистам. Однак, таку пропозицію не підтримали в Міноборони.

Як пояснили в Міністерстві економіки, Міноборони і Генштаб ЗСУ не підтримали пропозицію щодо бронювання ФОПів і гіг-фахівців, передає «Акцент».

На сьогодні в чинному законодавстві передбачено бронювання для таких категорій:

  • працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, якщо їх робота потрібна для забезпечення функціонування цих органів в особливий період.
  • співробітників критично важливих підприємств, установ та організацій.

Законом не передбачено бронювання ФОП та гіг-спеціалістів. Наразі державними органами, галузевими об’єднаннями, представниками бізнесу не висловлено змістовних, збалансованих і узгоджених пропозицій щодо внесення змін до статей 23 – 25 Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію“, – наголосили в Мінекономіки.

В Мінекономіки також додали, що уже є деякі напрацьовані варіанти, щоб ФОПи та гіг-спеціалісти все-таки змогли отримати бронь від мобілізації. Коли ці варіанти внесуть у Верховну Раду на розгляд в Міністерстві не повідомили.

Нагадуємо, що уже пройшло пів року як в Міністерстві економіки обіцяли вирішити питання бронювання ФОПів та айті-фахівців, але все так і залишилося на бумазі.

Підписуйтесь на Акцент в
30.11.2023 17:24


Об Авторе

Игорь Гурьев