Війна, Новини, Події

Експерт назвав напрямки, де росіяни можуть піти в новий наступ на Україну

Експерт назвав напрямки, де росіяни можуть піти в новий наступ на Україну
18.12.2022 13:00

Москва може зібрати на території Білорусі від 50 до 70 тисяч військових. Вони необхідні будуть, щоб спробувати проривати кордон України.

«Варіант, про який говорив Головнокомандувач генерал Залужний, про те, що вони (росіяни – УНІАН) в Білорусі до лютого при гігантських зусиллях можуть зібрати 50-70 тисяч, тобто сформувати загальновійськову армію, і спробувати проривати наш кордон на якихось північних напрямках, цілком реальний. На Рівненському, Волинському, Житомирському напрямках. І то не з метою дістати до Києва, а з метою того, щоб відтягнути частину сил нашої армії на північ, щоб ми там почали оборонну операцію», — заявив військовий експерт Олег Жданов.

За його словами, після цього окупанти можуть вдарити зі Сходу, але для цього необхідно мати близько 100 тисяч осіб. Він вказав, що всі військовослужбовці повинні мати підготовку не менше шести-семи місяців, а також їх необхідно забезпечити технікою і озброєнням.

«Щоб зробити глибинний прорив, потрібно, щоб всі 200 тисяч, про які говорив наш Головнокомандувач, ломанулися на Сумському напрямку. Ось тоді є шанс», – зазначив Жданов, відповідаючи на питання про прорив в Сумській області.

Крім того, він уточнив, що це угруповання доведеться розділити на три частини і забезпечити їх пальним, боєприпасами, свіжими людськими ресурсами.

«Перший ешелон — ударний, що прориває нашу оборону. Другий ешелон — розвиваючий наступ в глибині. І третій ешелон — резервний, що вводиться в бій, коли глибина досягає оперативної. Тобто 200-250 кілометрів – це перший-другий ешелон, і до 500 кілометрів – це третій ешелон», – пояснив експерт.

Також він вказав, що ні в Брянській, ні в Курській областях Росії не зафіксовано формування ударних угруповань – там немає навіть 30 або 50 тисяч, щоб спробувати прорвати український кордон.

Підписуйтесь на Акцент в
18.12.2022 13:00


Об Авторе

Яна Учаева