Новини, Події, Суспільство, Фото-відео

ГО «Гуманітарно-інформаційний центр» презентувала Запоріжжя і муніципальний проект «Запорізькі Зорі» в швейцарському Лугано

ГО «Гуманітарно-інформаційний центр» презентувала Запоріжжя і муніципальний проект «Запорізькі Зорі» в швейцарському Лугано
24.05.2023 09:51

Делегація від південних регіонів України, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей, побувала з робочим візитом у місті Лугано, кантон Тичино, Швейцарія. Візит тривав три дні, з 12 по 14 травня.

Запорізьку область на форумі представляла громадська організація Гуманітаро-інформаційний центр на чолі з її керівником Костянтином Гургурою.

В рамках візиту відбулися три основні заходи: зустріч у муніципалітеті Лугано, там же відвідування виставки, присвяченої Україні, та презентація міста Запоріжжя, а також муніципального проекту «Запорізькі Зорі», мета якого – забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом. 

ГО «Гуманітарно-інформаційний центр»

Презентацію, яку підготував заступник міського голови Андрій П’ятницький, провів співробітник Гуманітарно-інформаційного центру Михайло Смородін. До аудиторії також за допомогою записаного відеозвернення звернувся виконувач обов’язків мера Запоріжжя Анатолій Куртєв. Він розповів про стан у соціально-гуманітарній сфері, жертви та руйнування в результаті ракетних обстрілів міста, найбільш гострі проблеми, з якими міська влада стикається через близькість фронту та суттєве зниження економічної діяльності — як у держсекторі, так і в приватному бізнесі.

Виставку сучасного живопису підготували художники кантону Тичино – висловлюючи таким чином солідарність із народом України у боротьбі з російським військовим вторгненням.

Під час зустрічі в муніципалітеті Лугано з бургомістром міста Мікеле Фолетті та депутатом швейцарського парламенту Філіппо Ламбарді сторони обговорили питання співпраці, проблеми українських прифронтових та окупованих територій, перспективи їхнього повоєнного відновлення, різні гуманітарні питання. Делегація висловила подяку за запрошення та можливість взяти участь у швейцарсько-українському бізнес-форумі, який проходив 11-12 травня у Лугано. Зауважимо, що на форумі обговорювалося сім основних тем: енергетика та виробництво, будівництво та розвиток, фудтех, венчурний капітал та стартапи, цифрові технології та ІТ, банківська справа та фінанси.

Також відбулася низка зустрічей з потенційними інвесторами, які готові вкладати кошти в різні проекти з відновлення Запоріжжя.

— Швейцарія зберігає нейтральний статус у контексті західної військової допомоги Україні, — наголосив у своєму виступі Костянтин Гургура. – Це є закономірним продовженням її політики невтручання у внутрішні справи інших країн. Але її гуманітарну допомогу Україні важко переоцінити. Тисячі українців із початком військового вторгнення отримали захист швейцарської держави, активно розвивається співпраця у культурній та економічній сферах. І сьогодні ми відкриваємо нову сторінку у цій співпраці – повоєнне відновлення України. Я впевнений, воно буде взаємним і плідним.

Підписуйтесь на сторінки «Гуманітарно-інформаційниго центру» в Fb та Instagram.

24.05.2023 09:51


Об Авторе

Александр Чубукин