Війна, Новини, Події

«Крок за кроком»: ЗСУ продовжують наступати на Мелітопольському напрямку (КАРТА)

«Крок за кроком»: ЗСУ продовжують наступати на Мелітопольському напрямку (КАРТА)
18.09.2023 10:15

Українські війська продовжують контрнаступальні дії на Запоріжжі.

Про це інформує Акцент з посиланням на Генеральний штаб ЗСУ в Facebook.

Як зазначили у пресслужбі, Сили оборони України продовжують ведення оборони на сході та півдні України, наступальної операції на Мелітопольському напрямку та наступальних дій на Бахмутському напрямку, знищують ворога, «крок за кроком звільняють тимчасово окуповані території, закріплюються на досягнутих рубежах».

Противник продовжує завдавати авіаційних ударів — їх зазнали Вербове, Роботине, Новоданилівка Запорізької області. Загалом, під артилерійським вогнем опинилися близько 80 населених пунктів Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей.

Втім, продовжується контрнаступ на Мелітопольському напрямку:

«Сили оборони продовжують наступальну операцію, завдають окупаційним військам значних втрат в живій силі та техніці, змушують ворога відходити із займаних позицій».

Карта: Deep State.

Також, ситуацію з контрнаступом прокоментували у Міноборони: за даними заступника міністра Ганни Маляр, на Запорізькому та Херсонському напрямках ворог в обороні та продовжує обстріли.

«Сили оборони відбили атаки противника в районі Новомихайлівка, Новодарівка, Новоданилівка Запорізької області. На Півдні ми продовжуємо ведення  наступальної операції на Мелітопольському напрямку. Є успіх в районі південніше та східніше Роботине. Наші зараз там закріплюються на досягнутих рубежах», — написали в пресслужбі.

Загалом, за тиждень Силами оборони на півдні звільнено 5,2 кВ.км. територій. Вцілому, з початку наступу ця цифра складає 261,7 кВ. км.

Як зазначили в Інституті вивчення війни (ISW), наступ на Бахмут дозволив ЗСУ скувати мобільні оперативні резерви російських ПДВ. Інакше їх могли б використати у Запорізькій області.

Дивіться також: Експерт прогнозує швидше просування ЗСУ біля Токмака

Підписуйтесь на Акцент в
18.09.2023 10:15


Об Авторе

Александр Коваль