Війна, Новини, Суспільство

Окупанти можуть спробувати приєднати Херсон до Криму

Окупанти можуть спробувати приєднати Херсон до Криму
28.04.2022 19:00

Російські окупанти планують приєднати захоплені території Херсонщини до раніше окупованого Криму. Від ідеї влаштовувати в області «референдуми» вони, зважаючи на все, відмовилися.

Про відмову Росії від планів створення «ХНР» свідчать як заяви новопризначених гауляйтерів, так і відсутність ознак підготовки «референдуму». Про це заявив мер Херсона Ігор Колихаєв.

На тлі безперервного опору окупації з боку жителів Херсонщини, рашисти, схоже, зрозуміли, що постановочними «референдумами» не обдурять навіть найдовірливіших споживачів російської пропаганди. І змінили плани. Тепер натомість вони хочуть приєднати Херсонську область до окупованого Криму без жодних спроб зобразити «всенародну підтримку», припускає мер Херсона.

«Щодо «референдуму». У мене немає точної інформації. Спілкуюся з жителями нашого міста і бачу, що немає ознак того, що буде «референдум». Коли вони плануватимуть — важко зараз сказати. Що я бачу: «референдуму» не буде. Гадаю, що вони, швидше за все, планують область приєднувати до Криму», — переконаний Колихаєв.

Він нагадав, що окупанти активно формують окупаційну адміністрацію у місті та регіоні.

«Призначені «комендант області» та «комендант міста». Вони призначили нового «голову облдержадміністрації» – Сальдо Володимира Васильовича, та нового «міського голову» — Кобця Олександра Юрійовича», — перерахував Колихаєв.

Раніше про відмову від планів проведення «референдуму» у тимчасово окупованій Херсонській області заявив «заступник голови військово-цивільної адміністрації» регіону Кирило Стремоус. Як заявили російські пропагандисти з федерального «Ріа Новини», він назвав головним завданням «відновлення економіки регіону» та зазначив, що «ніяких референдумів не планується».

«Відновлювати економіку» російські окупанти розпочали, обкрадаючи місцевих фермерів та вивозячи зерно до Криму. Звідти, як повідомляють кримчани, награбоване переправляють залізницею до Росії — у вагонах з написами «зерно». Про це пише Обозреватель.

Подписывайтесь на Акцент в

28.04.2022 19:00


Об Авторе

Яна Учаева