Новини, Події, Суспільство

Прифронтові школи Запоріжжя отримали ноутбуки з унікальним контентом eKidz

Прифронтові школи Запоріжжя отримали ноутбуки з унікальним контентом eKidz
02.04.2024 14:45

Дев’ять шкіл у найвразливіших прифронтових  громадах Запорізької отримали сьогодні 81 ноутбук, оснащений унікальним контентом eKidz, для мобільних класів. 

Запоріжжя — перший регіон, що отримав ноутбуки у рамках  проєкту «Надання цифрових інструментів для подолання відставання у навчанні, соціально-емоційного розвитку та оцінки стану психічного здоров’я для найбільш вразливих 35 тисяч дітей у сільській місцевості».  Його реалізують БО «100% життя», ГО «Українська посмішка», за фінансової підтримки Гуманітарного Фонду для України. 

Реалізація проєкту сприятиме зниженню соціальної та освітньої нерівності серед українських дітей. Учні сільських шкіл отримають доступ до цифрової освіти, зокрема, цифрові інструменти для соціально-емоційного розвитку. Це дасть дитині навички спілкування, поліпшить міжособистісні стосунки та навчить самопізнання. 

Фаундерка стартапу з освітніх технологій eKidz.eu Наталія Тетруєва: “Ми прагнемо зробити внесок у протидію руйнівним наслідкам російсько-української війни. Серед іншого, мета цієї війни —  не дати Україні розвиватися, знищити її культуру, освіту і позбавити дітей майбутнього. Цього не можна допустити. Кожен комп’ютер для вчителя, кожен комп’ютер для учня — це можливість підтримувати якісний зв’язок між учнем та вчителем, а також доступ до сучасної цифрової освіти. Відтак до майбутнього”.

Ноутбуки директорам шкіл передав президент ГО “Українська посмішка” Іван Степурін

Через війну надто у східних та південних регіонах, навчатися дітям офлайн складно. Онлайн-освіта залишається чи не єдиною можливістю для дітей долучитися до освітнього процесу. Близько двох млн українських дітей продовжують навчатися онлайн або в змішаному форматах. З них 327 тисяч дітей вимушені пропускати заняття або й зовсім не відвідувати їх через відсутність гаджетів для навчання. Натомість девайси — можливість для цих дітей не лише продовжити здобувати знання і навички, але й соціалізуватися, дізнаватися нову інформацію, спілкуватися з однолітками”, — зазначив Іван Степурін.

Також у заході взяли участь Начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньо-економічної діяльності Запорізької ОДА Артур Бойко та голова постійної депутатської комісії з питань освіти Запорізької міської ради Інна Пенчук.
Артур Бойко підкреслив, що сьогодні надзвичайно важливо підтримувати сферу української освіти.

“Наші діти вже два роки не можуть навчатися у повноцінно. Залучення додаткової техніки, допоміжних методик викладання,створення сприятливого середовища для учнів є нашим пріоритетом. Ми дуже вдячні Громадській організації “Українська посмішка” за те, що вони передали комп’ютерні мобільні класи. Це допоможе дітям краще сприймати навчальний матеріал”, — сказав Бойко.

Своєю чергою Інна Пенчук зазначила, що протягом тривалого часу діти навчалися онлайн, тож не доотримували певних знань.

“На жаль, ми констатуємо, що діти розучилися комунікувати один з одним. А за допомогою сучасних гаджетів та застосунку eKidz вони отримають не лише нові знання, а й навчаться методів психологічної самодопомоги”.

Після заходу ГО “Українська посмішка” провела онлайн-семінар “Штучний інтелект у дії: інновації для шкільної освіти” для вчителів середньої школи та психологів Запорізької області. 

Фахівці розповіли про те, як за допомогою ШІ оцінювати знання учнів, долати розрив у рівні опанування мовами школярів, проводити скринінг психічного здоровʼя та надавати психологічну допомогу учням під час уроку.

Кожен зареєстрований у проєкті учасник семінару отримав доступ та безоплатне користування цифровим підручником eKidz з навчання читання і розвитку мовлення іноземними і рідною мовами з використанням ШІ, Office 365 А1 ліцензію від Майкрософт, методичні рекомендації (грифовані МОН), художню літературу для шкільної бібліотеки від видавництва “Саміт-Книга”.

***

Проєкт «Надання цифрових інструментів для подолання відставання у навчанні, соціально-емоційного розвитку та оцінки стану психічного здоров’я для найбільш вразливих 35 тисяч дітей у сільській місцевості» реалізовується на території Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей.

Він сприятиме зниженню соціальної та освітньої нерівності серед українських дітей. Учні прифронтових територій отримають доступ до цифрової освіти, зокрема, цифрові інструменти для соціально-емоційного розвитку. Це дасть дитині навички спілкування, поліпшить міжособистісні стосунки та навчить самопізнання.

Кожен мобільний клас міститиме 8 ноутбуків для школярів, один професійний пристрій для вчителя, набір доступних аксесуарів для дітей з особливими освітніми потребами, україномовний цифровий підручник, методичні посібники для педагогів, зарядну станцію з WiFi/LTE-роутером.

ГО “Українська посмішка” — громадська організація, що прагне підтримувати майбутнє вільної України, надаючи наступному поколінню доступ до освіти, добробуту та охорони здоров’я. Місія діяльності організації — щоб кожна дитина в Україні мала доступ до якісної освіти, охорони здоров’я та добробуту, які є основою для кращого майбутнього. Забезпечення цими основними потребами дітей України, допоможе повністю розкрити свій потенціал і стати активними учасниками суспільства.

ГО “Українська посмішка” входить до Коаліції девайсів — об’єднання організацій, бізнесу, урядів і меценатів, що буде забезпечувати пристроями для онлайн-навчання українських учнів і вчителів, які змушені провадити освітній процес онлайн. 

Роботу Коаліції девайсів запустили у Великій Британії, на базі Європейського банку реконструкції та розвитку, Міністерство освіти і науки України та Міністерство цифрової трансформації разом з Фундацією Олени Зеленської. За допомогою партнерів українські міністерства прагнуть забезпечити рівний доступ до освітнього процесу в громадах України, що найбільше постраждали внаслідок російсько-української війни. 

02.04.2024 14:45


Об Авторе

Александр Чубукин