Новини, Події, Суспільство

Росіянин виставив на продаж шматок Азовського моря та корисні копалини

Росіянин виставив на продаж шматок Азовського моря та корисні копалини
03.04.2024 07:50

Оголошення, що з’явилося на російській веб-платформі Avito, привернуло увагу: житель Москви запропонував купити два гектари території Азовського моря.

Інформацію опублікували в телеграм-каналі Бердянськ сьогодні.

Вказано, що на цій водній ділянці знаходиться місце нересту бичка, а також до пропозиції входить 1400 квадратних метрів суші для будівництва офісу. За всі ці «багатства» він просить 777 000 російських рублів.

Але цей випадок несе в собі і глибшу проблему: особа також займається незаконним видобутком і продажем сапропелю — органічної речовини, що утворюється на дні прісних водойм з рослинних та тваринних залишків, що має значення як добриво. Вона вказана як корисна копалина місцевого значення, вилучення якої без дозволу карається законом. Торговець обіцяє доставити необхідний обсяг цієї речовини на територію Росії, наголошуючи на його походженні з «малоросії» для додання цінності своїм товарам.

Зазначимо, що відповідно до українського законодавства, продаж морських ділянок є незаконним. Водний кодекс України в статті 6 чітко визначає, що водні об’єкти належать виключно українському народу і можуть надаватися лише у користування. Такі дії, як продаж території моря та незаконний видобуток корисних копалин, ігнорують правові норми та можуть мати негативний вплив на екологію.

Підписуйтесь на Акцент в
03.04.2024 07:50


Об Авторе

Яна Учаева