Новини, Суспільство

Розширять коло осіб, яких можуть мобілізувати в Україні: нові офіційні деталі

Розширять коло осіб, яких можуть мобілізувати в Україні: нові офіційні деталі
26.12.2023 07:58

Розширення мобілізаційних заходів в Україні включає детальні плани залучення додаткових груп громадян до оборонних сил країни. Ця стратегія визначена в трьох основних категоріях:

 1. Громадяни з закінченою відстрочкою: Це включає осіб, яким раніше була надана відстрочка від мобілізації, але тепер цей термін закінчився.
 2. Громадяни, зняті з військового обліку до 2015 року: Тут мова йде про осіб, які були зняті з військового обліку до внесення змін у військове законодавство України у 2015 році і не були поновлені в обліку.
 3. Громадяни старше 27 років, які ухилялися від військового обов’язку: Це стосується осіб, які досягли 27-річного віку і раніше ухилялися від виконання свого військового обов’язку.

Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних сил України, полковник Роман Горбач, наголосив, що основна мета цих заходів – забезпечити необхідне доукомплектування Сил оборони країни.

Президент України Володимир Зеленський оголосив план мобілізації 500 тисяч осіб під час прес-конференції за підсумками 2023 року. Ця ініціатива, яку вже розглядає уряд, передбачає розробку нових правил та законопроектів, що регулюватимуть процес мобілізації. Ці заходи призначені для зміцнення військової міці країни в умовах зростаючих безпекових викликів.

Законопроєкт, що стосується мобілізації, вносить низку важливих змін

 1. Вік призову знижується з 27 до 25 років.
 2. Виклик до військового комісаріату може бути відправлений через електронний кабінет призовника або на електронну пошту.
 3. Військовослужбовці, які були звільнені з полону, отримують право на 90 днів відпустки зі збереженням фінансових виплат.
 4. Строкова служба як вид військової служби скасовується, а всі військовослужбовці строкової служби будуть звільнені у запас.
 5. Вводиться базова загальновійськова підготовка тривалістю до трьох місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років у всіх навчальних закладах.
 6. Національній поліції надаються повноваження для участі в мобілізаційних заходах.
 7. Встановлюються обмеження для осіб, які ухиляються від військового обліку та служби.
 8. Чоловіки від 18 до 60 років, які перебувають за кордоном, мають можливість оформити паспорт України за наявності військово-облікових документів.

Обов’язки громадян на військовому обліку включають необхідність впродовж 30 днів уточнити адресу проживання, номер телефону, електронну пошту та інші дані. У разі перебування в Україні потрібно звернутися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації, а у разі перебування за кордоном – надати інформацію через контакти, вказані на офіційному сайті. Невиконання цих вимог може призвести до накладення обмежень.

У мережі опубліковано повний текст законопроекту:

10378

Підписуйтесь на Акцент в
26.12.2023 07:58


Об Авторе

Яна Учаева