Що відбувається в окупованих містах Запорізької області: огляд останніх подій
18:00 7 Вересня, 2022

Під окупацією міста Запорізької області знаходяться вже півроку. Люди вимушені були залишати свої домівки, переживати знущання окупантів, насильство, злидні. Деякі українці залишили свої міста, інші – продовжують чекати визволення міст ЗСУ у рідних домівках.
Ситуація перед початком холодів ускладнюється. Саме тому українська влада закликає українців виїджати на підконтрольні території України.
Журналісти порталу Ацент зробили огляд ситуації з окупованих міст регіону.
Бердянськ

Зранку 7 вересня мешканці окремих микрорайонів міста знову скаржаться на відсутність водопостачання. «Умови проживання в місті змушують замислитись про виїзд до холодів» – кажуть навіть ті, хто всі півроку мужньо терпів всі лиха життя в окупації.
Саме тому люди намагаються залишати місто.
Як розповіла жителька Бердянська, яка декілька місяців тому покинула рідне місто разом із маленькою донечкою:
“Було дуже страшно. Ви виїхали з міста, оскільки пануванню російських військових не було меж. Дійсно вони заселялися в домівки тих, хто виїжджав. Мої батьки, літні люди, залишилися слідкувати за двома домівками. Проте вже зараз вони також виїхали з Бердянська до Запоріжжя. Комунальні проблеми стануть випробуванням для тих, хто залишився в місті”.
Із гарних новин – у місті продовжують активно працювати партизани.: Вибух автівки в Бердянську: окупанти назвали постраждалого (ФОТО, ВІДЕО).
6 вересня підірвали коменданта міста Артема Бардіна.
Мелітополь
У Мелітополі 7 вересня зачинилося останнє відділення Приватбанку. В магазинах все частіше можна розрахуватися лише рублями.
Це стосується російських супермаркетів, які зайняли приміщення вкрадених торгових центрів АТБ, Сільпо по Мелітополю.
У Мелітополі та районі уже 2 місяці відсутнє газопостачання. Колаборанти щоразу називають нові дати відновлення. Теперь говорять, що газопостачання можуть відновити не раніше січня.
На вулицях Мелітополя з`явилися проукраїнські листівки. Про те, що Мелітополь — це Україна нагадали окупантам активісті руху рух спротиву «Жовта стрічка», який діє в усьому південному регіоні тимчасово окупованих територій України.
Місцеві жителі повідомляють, що в пунктах прийому металобрухту з’явилося дуже багато дрібних алюмінієвих осколків, можливо з літаків, та деталей з гелікоптерів. Ймовірно, це наслідки точних ударів ЗСУ, які в минулі вихідні буле нанесені по мелітопольському аеродрому.
Енергодар
На ранок 7 вересня, після пошкодження підстанції «Луч» внаслідок чисельних обстрілів, без електропостачання залишаються 1-2 мікрорайони Енергодара.
Враховуючи, що вже декілька місяців саме в цій частині міста немає і побутового газу, люди тут найбільше потерпають від наслідків рашистських провокацій і вже фактично знаходяться на межі гуманітарної катастрофи. Про це повідомив мер Дмитро Орлов.
Енергодар постійно обстрілюють. Мешканців закликають виїжджати з міста.