Новини, Суспільство, Экономика

Світло, газ і вода: що буде з тарифами з 1 серпня

Світло, газ і вода: що буде з тарифами з 1 серпня
27.07.2023 06:53

Чи відбудуться зміни в комунальних тарифах та платіжках українців з 1 серпня — читайте в матеріалі Акцента.

Тариф на електроенергію

З 1 червня ціни на електроенергію для населення були підвищені з 1,44-1,68 гривень за кіловат-годину до єдиного тарифу 2,64 гривень за кіловат-годину. Це призвело до зростання суми у платіжках за електроенергію приблизно на 250 гривень. За словами представників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ймовірно, до закінчення наступного опалювального сезону подальше підвищення цін не планується. У майбутньому українці можуть очікувати ціну близько 5,5 гривні за кіловат-годину. Щоб зекономити на електроенергії, можна скористатися двозонними та тризонними тарифами, споживання електроенергії в не пікові години (з 23:00 до 07:00) обходиться значно дешевше.

Тариф на газ

Ціна на газ для українців залишатиметься незмінною принаймні до 30 квітня 2024 року і становитиме 7,96 гривень за кубічний метр (з ПДВ). Очільник Групи Нафтогаз, Олексій Чернишов, підтвердив, що тариф Фіксований від ГК Нафтогаз України не змінюється. Це рішення прийнято з урахуванням воєнного стану та економічної ситуації в Україні.

Тариф на водопостачання та відведення води

В серпні тарифи на воду залишаться незмінними, не доведеться платити зростання, яке планувалося з 1 липня 2023 року. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), скасувала підвищення тарифів після гучної заяви Президента Володимира Зеленського. Раніше, з 1 липня 2023 року, тарифи на послуги 34 водоканалів планувались збільшити в середньому на 32%. Проте, на щастя, ціни на водопостачання та відведення води не зміняться.

Отже, із 1 серпня 2023 року українці мають враховувати підвищений тариф на електроенергію та зберігають стабільний тариф на газ, а також можуть використовувати воду за попередніми тарифами без очікуваного підвищення.

Підписуйтесь на Акцент в
27.07.2023 06:53


Об Авторе

Яна Учаева