Війна, Новини, Події

У Бердянську росіяни розкрадають музей ім. Ісаака Бродського

У Бердянську росіяни розкрадають музей ім. Ісаака Бродського
23.05.2023 13:30

Росіяни розкрадають Бердянський художній музей ім. Ісаака Бродського.

Про це повідомляє Акцент з посиланням на Центр національного супротиву.

Колаборанти, яких окупаційна адміністрація призначила «керівниками» музею, нещодавно їздили до окупованого Криму, начебто для «обміну досвідом».

Однак за інформацією ЦНС, насправді колаборанти в Криму отримали інструкції щодо того, як саме організовувати розграбування культурних цінностей. Доручено в першу чергу вивозити найбільш цінні експонати – картини відомих художників Айвазовського, Бєнуа та інших.

Для довідки. Музей у Бердянську налічує понад 6000 експозицій. Більшість творів в музейній колекції належать грону відомих російських живописців другої половини XIX — початку ХХ ст.: Айвазовському, Бенуа, М. П. Богданову-Бєльському, М. Н. Дубовському, Коровіну, Крамському, Архипу Куїнджі, Кустодієву, А. О. Рилову, О. К. Саврасову. Гідне місце в зборах музею займають конкурсні і дипломні роботи учнів Імператорської Академії мистецтв, академічні медалі, що отримали на виставках, і премії.

Раніше росіяни вивезли до Криму 15 тисяч експонатів Херсонського художнього музею перед його деокупацією Силами Оборони України.

Підписуйтесь на Акцент в
23.05.2023 13:30


Об Авторе

Ира Крамаренко