Новини, Суспільство, Україна

У Мінсоцполітики відреагували на рекомендацію США підвищити тарифи на комуналку

У Мінсоцполітики відреагували на рекомендацію США підвищити тарифи на комуналку
27.09.2023 13:03

За словами міністерки соціальної політики України, Оксани Жолнович, уряд готовий впровадити лібералізацію цін на комунальні послуги відповідно до рекомендацій, отриманих від Сполучених Штатів Америки. Про це вона повідомила під час участі у телемарафоні 26 вересня.

За поясненнями Оксани Жолнович, суть цієї реформи полягає в можливості підвищення тарифів на газ, електроенергію та інші комунальні послуги, а одночасно введенні механізму балансування зростання цін завдяки субсидіям для громадян, чий розмір комунальних платежів становить більше 15% від їхнього доходу.

«Ми вже готові до впровадження цієї реформи. Ми розробили цифровий інструмент, який почне повноцінно функціонувати з листопада,» — заявила голова Міністерства соціальної політики.

За словами міністерки, цей цифровий механізм буде автоматично повідомляти громадян про їхнє право на субсидію. Глава відомства також повідомила, що в наступному році з бюджету виділять близько 50 мільярдів гривень на субсидії.

«Я сподіваюся, що цих коштів вистачить, оскільки це значно більше, ніж минулого року, щоб задовольнити всі запити та допомогти нашим громадянам з невеликим доходом пережити зиму та можливі підвищення комунальних платежів,» — додала Жолнович.

Підписуйтесь на Акцент в
27.09.2023 13:03


Об Авторе

Яна Учаева