Новини, Суспільство, Экономика

Українцям надходять платіжки за газ, за який вони вже заплатили: пояснення

Українцям надходять платіжки за газ, за який вони вже заплатили: пояснення
17.11.2023 17:03

У Нафтогазі України з’явилося важливе попередження для споживачів природного газу. За інформацією компанії, в деяких випадках споживачі можуть отримувати повідомлення про заборгованість за газ, незважаючи на своєчасну оплату. Основна причина таких непорозумінь полягає у невказуванні особового рахунку під час проведення платежу.

Один з клієнтів компанії звернувся зі скаргою, поскаржившись на надходження повідомлення про борг попри оплату за газ. Після розслідування виявилося, що платежі здійснювалися без зазначення особового рахунку. Нафтогаз рекомендує таким споживачам скласти акт звіряння розрахунків з постачальником, щоб упевнитися в правильному зарахуванні оплат на відповідні рахунки.

Компанія також повідомляє, що в разі виявлення помилок у зарахуванні платежів, при наданні повного пакету документів, можливе перенесення коштів на правильний особовий рахунок. Подальший борг може виникнути в разі несвоєчасного передання показників споживання газу.

Окрім того, в Україні спостерігається нова тенденція, що стосується оплати за газ. Деякі облгази вимагають від мешканців багатоквартирних будинків підписувати договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових систем. Це призводить до необхідності сплачувати три різні платіжки за газ.

Втім, оскільки типовий договір і граничні розміри плати ще не визначені, вимога підписання договору вважається незаконною. Легалізація такого договору є результатом втрати чинності певних нормативно-правових актів, які раніше зобов’язували облгази безкоштовно здійснювати технічне обслуговування в житлових будинках. Тепер власники мають право самостійно обирати організацію для проведення платного техогляду внутрішньобудинкової газової системи.

Підписуйтесь на Акцент в
17.11.2023 17:03


Об Авторе

Яна Учаева