Війна, Новини, Суспільство, Україна

В Україні 100 тисяч чоловіків уникнули мобілізації, — розслідування

В Україні 100 тисяч чоловіків уникнули мобілізації, — розслідування
20.11.2023 18:27

В Україні тривають воєнний стан та загальна мобілізація. Щоб уникнути призову до ЗСУ, ухилянти вдаються до різних способів. Один з найпоширеніших — вступ до ЗВО.

Про це йдеться в розслідуванні «NGL.media», передає «Акцент».

Зазначається, що в новому навчальному році частка чоловіків серед студентів-першокурсників платної форми навчання зросла до 70%, а їхній середній вік збільшився до 27 років. 

Інфографіка - ухилянти
Інфографіка: NGL Media

«Підсумки вступної кампанії 2023 року свідчать, що українські заклади вищої освіти (ЗВО) продовжують масово використовувати для уникнення мобілізації. Якщо минулого року можливістю отримати легальну відстрочку від мобілізації скористалися близько 85 тис. чоловіків призовного віку, то цього року мова йде уже приблизно про 110 тисяч», — мовиться у повідомленні.

Інфографіка - ухилянти
Інфографіка: NGL Media

За 2023 рік українські ЗВО отримали понад 2,6 млрд грн лише за рахунок чоловіків далеко не студентського віку. Тоді як минулого року такий додатковий дохід склав 1,7 млрд грн.

«Абсолютним лідером став харківський Український державний університет залізничного транспорту, де кількість чоловіків-контрактників першого року навчання, порівняно з довоєнним 2021 роком, зросла у 20 разів«, – йдеться у розслідуванні.

Інфографіка - ухилянти
Підписуйтесь на Акцент в
20.11.2023 18:27


Об Авторе

Игорь Гурьев