Новини, Суспільство, Україна

В Україну повертаються сильні морози з вітром та хуртовинами: названо дату

В Україну повертаються сильні морози з вітром та хуртовинами: названо дату
12.02.2024 19:00

Україна насолоджувалася незвичайно теплою погодою на початку лютого, але синоптична картина кардинально зміниться. За прогнозами експертів, уже з середини місяця країну охоплять сильні морози з вітрами та хуртовинами, принесені потужним антициклоном.

Про це розповів кандидат географічних наук Ігор Кібальчич.

Тепла перша декада лютого

Перші дні лютого вразили українців високими температурами, які в деяких регіонах досягали +13…+19 °С. Така погода значно вище кліматичної норми. Теплі дні супроводжувалися дощами, мрякою та місцями мокрим снігом, особливо у Карпатах.

Погода зміниться після 15 лютого

Від середини лютого антициклон над Середньою Волгою принесе суттєве похолодання. Спочатку морози відчують на сході та півночі, але поступово холод охопить всю територію країни. Очікується, що температура повітря вночі знизиться до -8…-13 °С, а вдень буде триматися в межах -3…-8 °С.

Очікування на кінець лютого

До 20 лютого в Україні усталиться морозна погода з температурою, що на 3-6 градусів нижче кліматичної норми. На Азовському морі прогнозуються шторми через сильні східні вітри.

Зміна погодних умов

  • Зміна погоди відзначиться переходом від дощу до снігу, утворенням ожеледі, а в деяких регіонах можлива хуртовина. Незважаючи на поширення холоду, Закарпаття залишиться в порівняно теплому повітрі, захищене горами від східних вітрів.
  • Ця зміна погодних умов вимагає від українців підготовки до морозів, особливо в контексті можливих хуртовин та зниження температури. Важливо стежити за оновленнями погодних прогнозів та вживати відповідних заходів безпеки.
Підписуйтесь на Акцент в
12.02.2024 19:00


Об Авторе

Яна Учаева