Новости

В Запорожье предлагают ввести мораторий на застройку зеленых зон

В Запорожье предлагают ввести мораторий на застройку зеленых зон

DSC_0910-1

На запорожском сайте электронных петиций появилось предложение о введении моратория на строительство на территориях зеленых зон общего пользования. 

Автор петиции считает, что в городе крайне недостаточно зеленых зон, для чего приводит данные Генплана г. Запорожья, где говорится, что в нашем городе еще необходимо создать около 1000 Га таких территорий.

В експертному звіті № 01-0329-17/МД що до «внесення змін до геренального плану міста Запоріжжя» сказано, що в місті лише 617 Га зелених територій загального користування і потрібно буде створити ще 1053 Га таких територій. 
Потреба в зелених насадженнях загального користування буде становити 1670 Га. 

Це зафіксовано і в пояснювальні записці до змін до Генерального плану м. Запоріжжя. 
Такий мораторій дуже важливий, тому що згідно доповіді ВООЗ за 2017 рік зелені зони загального користування призводять до зменшення кількості звернень до лікарів і позитивно впливають на здоров’я городян, особливо маолзабезпечених. 
Тому будь яке зменшення зелених територій загального користування при існуючому не виконанні пормативів по цих територіях є порушенням ст 50 Конституції України. 

Місто має розвиватись, але не за рахунок здоров’я людей. 

Тому мораторій на забудову зелених територій загального користування буде сприяти створенню програми озеленення міста. 
Така програма забезпечить збільшення кількості, площі і наповнення зелених територій загального користування потрібним змістом: велодоріжками, вигулами для собак, вуличними тренажерами і спортивними майданчиками, красивими зеленими куточками, зонами, де городяни зможуть самі висаджуватии дерева і багато іншим. Це призведе до покращення безпеки довкілля і умов життя городян, — говорится в тексте петиции.

Подписать петицию можно тут.

16.05.2018 16:10

Об Авторе

Александр Чубукин