Новини, Україна

В Запорожье цензура добралась и до электронных петиций на сайте мэрии

В Запорожье цензура добралась и до электронных петиций на сайте мэрии
26.01.2017 17:31

11124Сегодня на сайте мэрии была отклонена экологическая электронная петиция.

Вчера резко отключили вещание сессии, когда дошла очередь выступать представителям демократических сил, а сегодня городские власти  отклонили петицию.  О вопиющем случае цензуры на сайте мэрии «Акценту» рассказала один из авторов отклоненной петиции Татьяна Столяренко.

Вот такой ответ пришел Татьяне на электронную почту:

«Подана електронна петиція «Замінити керівництво Управління екологічної безпеки Запоріжжя на професійних екологів» не відповідає п.2.2. Положення про електронні петиції, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 30.11.2016 № 101 «Про затвердження Положення про електронні петиції», а саме: петиція не може бути оприлюднена, якщо її суть не відповідає повноваженням міської ради, або спонукає до перевищення її повноважень.»

Сам текст петиции выглядит следующим образом:

«Міському голові
міста Запоріжжя
Депутатам Запорізької
міської ради

Звернення представників громадськості

Група професійних екологів, представників громадськості пропонує дієвий підхід до покращення якості довкілля в місті Запоріжжі.
Відвідуючи засідання постійних депутатських комісій, відстежуючи ефективність рішень, які вони приймають, а також подальше їх виконання, представники громадськості констатують, що рівень виконавчої влади реально відстає від сучасних вимог і запитів суспільства, а також стратегії ефективного менеджменту нової команди мера. Депутати постійно порушують питання про ефективність і, головне, результативності міських програм і планів, а також про оптимальне використання бюджетних коштів, при цьому керівники профільних департаментів і управлінь дають роками завчені відповіді та відписки.
Особливо акцентуємо увагу на тому, що в департаментах і управліннях ще залишилися керівники від попередньої влади, котрі нічого, крім формального виконання рішень і «освоєння» бюджетних коштів не вміють і не робили, а також нічого не роблять для реального вирішення існуючих проблем в інтересах розвитку міста, чим дискредитують міського голову, а також усю виконавчу владу. Особливо гостро ця проблема стосується міського управління екології та охорони довкілля.
Представники активної громадськості не можуть стояти осторонь і спостерігати, як щороку на одні й ті ж заходи витрачаються мільйони екофонду начебто на «програмне покращення» довкілля, а суттєві зміни майже відсутні.
«Сміттєві проблеми», тобто проблеми санітарного очищення міста, не вирішені і не вирішуються – стихійні звалища по всьому місту, полігони продовжують переповнюватися, а також періодично горіти.
Ремонт каналізаційних колекторів фінансується з екологічного фонду, тоді як це проблеми підприємства КП «Водоканал», оскільки в ціну оплати (в тарифи) за воду і стоки включено витрати на ремонт усього обладнання і комунікацій. Не зрозуміло, чому щороку місто постійно виділяє мільйони з екофонду на мулові відстійники й аварійні ремонти, хоча і ці витрати повинні бути враховані в тарифах. І це тільки частина видимих ​​і нерозв’язних проблем водовідведення.
Проблеми зміни клімату, а особливо адаптації до них, загалом не розглядаються і не ввійшли в жодну програму.
Питання стану та покращення якості атмосферного повітря також дуже актуальне. Багато проблем і питань можна вирішити при ефективній співпраці не тільки промислових підприємств і міськадміністрації, а й при активній позиції та ефективного адміністрування профільного екологічного управління.
Питання забруднення повітря від автомобільного транспорту загалом не розглядається. А це 30-40% від загального забруднення атмосфери міста.
Проблема стану газонів, скверів, відкритих ґрунтів як джерел пилу і причин алергічних реакцій теж не вирішується.
Існує непрозорий механізм витрачання бюджетних коштів на озеленення міста, розчищення малих річок, на підвищення рівня екологічної свідомості населення, на вирішення проблем безпритульних тварин …
Низький професіоналізм, неефективність роботи управління екологічної безпеки остаточно показали себе при підготовці Меморандуму між заводами та міською адміністрацією.
Із шести основних токсичних речовин, які не дають можливості нормально дихати жителям міста, Меморандумом передбачено було скорочення викидів тільки трьох і всього на 1,5-2% від валових річних викидів! І це вся робота «справжніх професіоналів» управління.

Підписаний Меморандум є доповненням до Програми екологічної безпеки на 2012-2017 роки. Аналіз цієї програми показав, що вона не передбачає поліпшення якості навколишнього середовища в Запоріжжі. Короткий аналіз і висновки за програмою були представлені депутатам на засіданні постійної комісії з екології 21. 09.16 року.

Реально шляхи скорочення викидів і вирішення екологічних проблем у Запоріжжі були показані і розглянуті на екологічному семінарі-тренінгу професора Задорського в листопаді 2016 р. Цей тренінг був організований громадськістю та депутатом міської ради, але, на жаль, не управлінням екологічної безпеки. Промисловим підприємствам Запоріжжя необхідно допомагати екологізувати виробництво і процеси, створюючи відповідні кластери. Організовувати кластери і керувати ними має, на наш погляд, управління екологічної безпеки.
Формування екологічної свідомості, а точніше – екологічної культури жителів Запоріжжя, – це також найважливіша частина роботи управління екологічної безпеки спільно з департаментом культури і туризму.
Одночасно з екологізацією промислових підприємств управління екологічної безпеки спільно з департаментом охорони здоров’я повинні реалізовувати програми адаптації населення до техногенних впливів та його реабілітації. Це повинно бути частиною комплексної програми оздоровлення населення. У Запоріжжі стабільно простежується високий рівень захворюваності населення вже кілька десятиліть поспіль.

На думку професора Г. Г. Шматка в 2008 році після досліджень інститутом токсикології ім. Марзєєва стану довкілля та оцінки ризиків, жителям Запоріжжя був поставлений діагноз «екологічного СНІДу», тобто втрата імунітету внаслідок техногенного забруднення.
Наше місто на 4 місці у світі за темпами вимирання населення серед міст 700-тисячників (за даними ООН). Більше 60% захворювань пов’язані з невирішеними екопроблемами. При цьому управління екологічної безпеки майже нічого не робить, а керівництво не виявляє ніякої ініціативи. Чого більше в управлінні екологічної безпеки: ліні, саботажу або НЕпрофесіоналізму? То чому ж таких працівників тримають в управлінні?
Всі ці роки місто жило надією на покращення екологічної ситуації, але кредит довіри й очікування вже вичерпаний. У серпні 2016 року представники громадських організацій пропонували і навіть наполягали замінити керівництво управління. За минулий час ситуація ще більше ускладнилася. Цього року міська програма охорони довкілля закінчується, а розробку нової так і не почали, хоча громадськість на цьому наполягала ще з літа.
У зв’язку з цим пропонуємо замінити команду управління екологічної безпеки і ввести до її складу професіоналів на всі основні посади. Це команда з 5-7 осіб із досвідом роботи у сфері екології і в екологічному русі 10-30 років. Багато членів команди мають міжнародну практику і готові вирішувати будь-які екологічні проблеми.
Громадські організації готові рекомендувати своїх представників і кандидатів для роботи в управлінні екології.»

Обращение подписали:

1) Столяренко Тетяна, експерт у сфері стійкого розвитку

2) Багін Олександр, голова координаційної ради Всеукраїнського екологічного руху «Хортицький форум»

3) Олена Єременко, голова правління ГО «Бізнес-об’єднання «Порада»

4) Ірина Лех, голова ГО «Комітет громадського контролю в Запорізькій області»

5) Сергій Ольховик, участник екологічного руху «Чим дихає Запоріжжя»

6) Володимир Чернов, експерт з геоінформатики і картографії, один із авторів проекту «Екологічна мережа Запорізької області» голова запорізької обласної регіональної організації політичної партії «Спілка анархістів України»

7) Ярослав Храпський – ВГО «Європейська молодь України».

8) Володимир Марчук, голова правління Благодійного фонду «Лінія життя»

9) Сергій Щербаков, голова правління ГО «Будуй життя»

10) Володимир Володимирович Глазунов, доктор філософських наук, професор

11) Серей Віталійович Остапенко, голова правління Корпорації «Третій Гетьманат»

12) Ігор Гармаш, директор ГО «Центр мистецтв «Арт-Простір»

13) Тетяна Васильєва керівник Обласної Экологічної ассоціації «Зелений рух Запорижжя» .

14) В’ячеслав Сандул, голова Придніпровської басейнової ради “Міжнародний фонд Дніпра”. Нікополь

26.01.2017 17:31


Об Авторе

Александр Чубукин