Новини, Суспільство, Україна

Виплати ВПО хочуть зробити тимчасовими: які терміни обговорюють

Виплати ВПО хочуть зробити тимчасовими: які терміни обговорюють
26.05.2023 15:30

В Уряді обговорюють обмеження виплат ВПО у часі для громадян, які їх оформляють.

Про це повідомляє «Акцент» з посиланням на коментар віцепрем’єр-міністра — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук в ефірі телемарафону.

«Побачимо, чим завершиться наші дискусії, бо дійсно грошей потрібно багато. Це — плюс 17 мільярдів, коли ми кажемо про 300 тисяч додаткових (ВПО – ред.), і це — великі гроші, і їх треба десь знайти. Але тут має бути і справедливість, — ті, хто потребують, мають мати від держави допомогу», — уточнила вона.

Відповідаючи на питання про урядову дискусію щодо цього, зокрема, про те, скільки людина теоретично матиме змогу отримувати цю допомогу з моменту, коли вона виїхала і стала ВПО, урядовиця заявила, що, до прикладу, у них було запропоновано щодо цього термін у 6 місяців. 

«Тобто людина виїжджає, прибуває на місце і їй треба 6 місяців, щоб адаптуватися. Далі іде режим інтеграції, тобто — робота, житло і все решта. Режим ВПО – півроку (пропонується щодо цього – ред.)», — зазначила міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Міністеркою з питань реінтеграції стала Ірина Верещук – DW – 04.11.2021
Ірина Верещук. Фото: DW

Кількість ВПО зростає

За її словами, наразі у відповідному реєстрі як ВПО зареєстровані близько 5 мільйонів людей, а саме ці виплати отримують близько 2,5 мільйонів.

Відповідаючи на питання, урядовиця уточнила, що за зимово-весінній період в Україні було зафіксовано 300 тисяч нових ВПО.

«І на сьогодні це — 300 тисяч, які є новими ВПО, і які отримують ці виплати», — поінформувала віцепрем’єр-міністр.

Підписуйтесь на Акцент в
26.05.2023 15:30


Об Авторе

Игорь Гурьев