Новини

Як купити криптовалюту: основи торгівлі цифровими активами

Як купити криптовалюту: основи торгівлі цифровими активами
20.01.2023 11:08

Торгівля є давньою економічною концепцією, в основі якої — продаж чи покупка будь-яких активів. Сучасні фінансові ринки оперують новими інструментами — акціями, облігаціями та криптовалютами. Існують кілька способів та варіантів, щоб купити криптовалюту. Це обмінник, цифрова платформа, або ж криптобіржа, чи електронний термінал.

Фінансові ринки — це поле діяльності трейдерів, в арсеналі яких багато торгових стратегій. Але не обов’язково бути професіональним трейдером, щоб купити криптовалюту в Україні. Дізнавшись та вивчивши основні поняття фінансового ринку, звичайні громадяни можуть інвестувати в цінні папери, криптовалюту, та інші важливі активи.

Криптобіржа працює за принципом звичайної біржі. Просто тут продають, купують, зберігають чи виводять на електронний гаманець цифрові гроші. Алгоритм покупки наступний:

  • створюється заявка;
  • в ордер вносять суму, і назву конкретної криптовалюти, що бажають придбати;
  • автоматично система підбирає збіги за сумами заявок;
  • ордер покупки та ордер продажу, що збігаються, переходять в закриту угоду.

Результат угоди — це отримання покупцем цифрової валюти на свій електронний гаманець, а продавець отримує фіатні гроші на рахунок. Угоди можуть здійснюватись в кілька етапів, тобто ордери викуповують частково.

Криптовалюти завдяки своїм якостям — децентралізованість, анонімність та неможливість підробок, є надійними інвестиційними активами. Тому їх популярність тільки зростає. Купівля крипти на криптобіржах є одним з найдієвіших методів придбання цифрових активів. Крім того, на криптобіржах цю валюту можна зберігати. А це можливість отримувати відсотки, що стане пасивним доходом.

Де купити криптовалюту: поради для початківців

Криптовалюти обліковуються децентралізованою системою — блокчейном. Всі дії по їх емісії виконуются автоматизовано. Спочатку криптовалюти отримують за принципом встановлених процедур:

  • майнинг;
  • форсинг;
  • ІСО.

Уже потім власники цифрових активів, отриманих даними способами, можуть продавати їх всім охочим. Як купити криптовалюту в Україні? Існує декілька методів торговельних угод чи отримання цифрових монет:

  • в обмін на національні валюти;
  • як плата за товари чи послуги;
  • як кредитні кошти;
  • криптовалюту можуть жертвувати або дарувати.

Загалом, криптовалюта використовується як інвестиції. Звичайні гроші мають готівкове вираження, а цифрові активи існують тільки в електронному вигляді. Тому для розрахунків криптовалюта може бути не завжди зручною. Самі цифрові активи знаходяться на електронному гаманці. А всі транзакції з криптовалютами фіксуються у блокчейні. Така система зберігає інформацію про дії з криптою, створюючи новий блок, та одночасно оновлюючи весь існуючий ланцюг.

Перевагами операцій з криптовалютою є швидкість, відсутність посередників, та легкість розрахунків між користувачами, що знаходяться в різних країнах. Іноді криптовалюта може стати перехідною ланкою при міжнародних переказах. Користувач переводить національну валюту в цифрову, потім криптоактив потрапляє в гаманець адресата, який, своєю чергою, конвертує крипту в національні гроші своєї країни.

Де купити криптовалюту в Україні? Існує кілька способів придбати цифрові активи:

  • віртуальні обмінні пункти;
  • електронні термінали;
  • платформи типу P2P;
  • криптобіржі.

Після легалізації на державному рівні криптовалют з’явилась можливість отримати цифрові активи у звичайних обмінниках. Покупець віддає реальні гроші, і отримує криптомонети на свій електронний гаманець.

Онлайн обмін через сайти проводиться дуже просто. Гроші з картки банка перераховують за криптовалюти. Головне, щоб обмінник користувався довірою покупців.

Віртуальні P2P платформи є онлайн-площадками, на яких розміщуються об’яви про продаж та покупку криптовалют. Платформа «тримає» угоду, допоки обидва її учасники не підтвердять транзакцію.

Криптобіржі — один з самих надійних та перевірених методів покупки цифрових валют. На криптобіржі цифрові активи не тільки продають чи купують, а й обмінюють одні види на другі, чи зберігають в вигляді депозитів.

Біржові фінансові інструменти

Будь-які торгові активи, що використовують при торгівлі на біржах, називають фінансовими інструментами. До категорії торгових інструментів належать:

  • цінні папери;
  • дорогоцінні метали;
  • фіатні валюти;
  • сировинні ресурси;
  • криптовалюти.

Сама торговельна концепція полягає в тому, що дві сторони можуть як обмінюватись будь-якими ресурсами, або ж компенсувати отримання активу грошовою сумою. Головна мета торгівля — отримання прибутку від транзакцій. Важливу роль відіграє ціна на активи, що формується в залежності від пропорціональності попиту та пропозиції. Якоюсь мірою на ціну активів впливають економічний стан, політичні фактори та капіталізація. Фінансові інструменти торгуються на різних видах ринків.

Спотовий ринок

Спотовий ринок означає угоди та розрахунки в негайному порядку. Існує поняття спотової ціни — тої, що сформована на поточний момент, та по який і проводять розрахунок тут і зараз. На спотовому ринку фінансові активи обмінюють на валюту, такі операції називають негайними поставками. На спотовому криптовалютному ринку проводять операції по обміну одного різновиду цифрових монет на інші.

Маржинальна торгівля

В маржинальній торгівлі використовують кредитні кошти третьої сторони. Головні поняття такого методу торгівлі це:

  • маржа — розмір власних внесених активів;
  • кредитне плече — показник, яких збільшує маржу в певну кількість разів.

На звичайних біржах кредити надають інвестиційні брокери. На криптобіржах кошти надаються іншими трейдерами. Маржинальна торгівля збільшує як шанси прибутків, так і негативні ризики.

Контрактні деривативи

Базові фінансові інструменти — акції, облігації або ринкові індекси, можуть виступати основою для формування ціни деривативів. Так формуються ф’ючерсні та опціонні контракти, та свопи. Деривативи є найбільшим фінансовим ринковим сектором. Ці контракти можуть бути багатоетапними: одні деривативи стають еталоном для інших.

До різновидів деривативів відносять наступні:

  • ф’ючерси — тип угоди зі спекуляцією на майбутній ціні активу;
  • опціонні контракти основані на спекуляціях на зміні ціни, це може бути як в сторону її збільшення, так і зменшення;
  • свопи передбачають 2 етапи — початковий обмін та закриття угод.

Деривативи є контрактами між різними сторонами, і також вважаються фінансовими інструментами, вартість яких залежить від вибраного еталону.

Інвестиції: чи вигідно вкладати у криптовалюту

Торгівля має на меті отримання прибутку в короткостроковий період. Це відбувається майже одразу після здійснення транзакцій. Інвестування — це вид розподілу власних ресурсів, вкладання їх в активи з метою отримати дохід протягом довгого періоду. Або ж значно більший прибуток через значний час. Зазвичай інвестують у нерухомість, землю, бізнес, а також цінні папери, валюту.

Криптовалюта в Україні останнім часом стала дуже популярною для інвесторів. Цифрові активи зростають в ціні, а коливання є короткостроковими. Таким чином, можливо накопичити доволі значний капітал. Існують наступні способи інвестувати в криптовалюту:

  • придбати конкретний вид цифрових монет, та зберігати їх в своєму електронному гаманці;
  • зробити інвестиції в компанії, що майнять криптовалюту;
  • вкластись у фонд, що управляє інвестиціями в криптовалютні компанії;
  • отримати криптовалюту як нагороду в якості майнера чи валідатора;
  • стати одним з тих, хто організовує пул ліквідності — сховище, де трейдери обмінюють чи беруть криптовалюти в кредит;
  • бути позичальником криптовалют, та отримувати свої відсотки від цього.

Тим, хто вибирає перший пункт, треба не тільки дізнатись, як купити криптовалюту, а і які монети придбати. Тут допоможе інформація від аналітиків, що проводять фундаментальний аналіз криптоактиву. Важливо зрозуміти, чи не є дана віртуальна монета переоціненою. Самостійно можна провести технічний аналіз — зміни ціни та обсяги торгів за певний період.

До відомих цифрових монет, в які варто інвестувати, відносять такі.

Bitcoin

Перша криптовалюта з капіталізацією $500 млрд. В довгостроковій перспективі BTC показує значне зростання, не дивлячись на короткострокові коливання. Серед трейдерів є найпопулярнішою криптовалютою. Показує свою прибутковість протягом всього часу існування.

Ethereum

Дана віртуальна валюта стала другою після біткоїна, та має капіталізацію $200 млрд. Вважається цінною альтернативою першій цифровій валюті. До ETH може отримати доступ будь-хто незалежно від країни, чи других чинників. Ethereum — фінансовий продукт, що має всі переваги цифрового активу.

Litecoin

Цифрова монета, що схожа на Bitcoin за принципом дії. Але всі транзакції з LTC проходять значно скоріше. Капіталізація даного виду криптовалюти — $5 млрд.

US Dollar Coin

Ціна цього коїну прив’язана до американського долара. Основу токену складає Ethereum, а популярність монети пов’язана з тим, що його вартість забезпечують спеціальні доларові рахунки в США.

Крім того, існують ще багато видів стейблокоїнів, що підтримані національними валютами. Також відомі криптовалюти:

  • Ripple;
  • Tether;
  • Dogecoin;
  • Shiba Inu.

Найпростіший спосіб інвестувати в криптовалюту — це купити її на криптобіржі. Вибравши, наприклад, WhiteBIT, треба зареєструватись, покласти на свій рахунок гривні, а потім купити конкретний вид цифрових монет. Такі віртуальні активи зберігають в електронному гаманці, і в будь-який момент їх можна продати, або ж обміняти на другий вид активів.

20.01.2023 11:08


Об Авторе

Александр Чубукин