Війна, Події, Суспільство, Україна

Запоріжцям розповіли, як усиновити дитину під час війни

Запоріжцям розповіли, як усиновити дитину під час війни
22.04.2024 13:37

Повномасштабне вторгнення у 2022 році призвело до значного зменшення кількості охочих взяти опіку над дитиною, але тенденція поступово покращується. Запорізька обласна військова адміністрація ознайомлює потенційних усиновлювачей з ключовою інформацією.

На даний час в Україні на обліку з усиновлення перебуває понад 15 тисяч дітей. Як інформує «Акцент«, в коментарі Суспільному заступник міністра соціальної політики України Назар Танасишин повідомив, що у 2022 році показник усиновлення в Україні був дещо нижчим: 752 дитини. Водночас у 2023 році Україна вийшла на показники, які були до повномасштабного вторгнення: усиновили 927 дітей.

Нагадаємо, 22 березня Кабінет Міністрів України спростив процедуру передачі дітей на усиновлення та інші форми сімейного виховання. Зокрема, сім’ї, які проходять процедуру усиновлення, зможуть забирати дітей додому до винесення рішення суду.

Щоб усиновити дитину, особа повинна відповідати основним вимогам:

  • мати українське громадянство;
  • досягти 21 року;
  • бути щонайменше на 15 років старшою за дитину, яку планує всиновити;
  • проживати на підконтрольній Україні території.

Стати кандидатом на усиновлення можна як зареєструвавшись онлайн в кабінеті громадянина, так й звернувшись до районної, міської служби у справах дітей за місцем проживання.

Якщо майбутній усиновлювач перебуває в шлюбі, висновок про стан здоров’я та довідку про наявність/відсутність судимості подає кожен із подружжя.

У випадку, коли заявники взмозі забезпечити якнайкращі умови для життя та розвитку дитини, суд може задовільнити заяву кандидата.

Підписуйтесь на Акцент в
22.04.2024 13:37


Об Авторе

Катерина Касімова