Війна, Новини, Україна

Зеленський зробив важливу заяву щодо війни

Зеленський зробив важливу заяву щодо війни
02.12.2023 15:03

Президент України Володимир Зеленський оголосив про вступ військового конфлікту з Росією в новий етап.

Під час свого інтерв’ю з Associated Press, Зеленський зазначив: «Ми зараз переживаємо нову фазу війни. Це незаперечний факт. Зокрема, зима привносить у військові дії особливі виклики. Військові дії взимку розгортаються не тільки на лінії фронту, але й у міських районах».

Associated Press підкреслює, що зимові умови створюють додаткові загрози, особливо з боку повітряних атак Росії, які можуть бути націлені на енергетичні об’єкти та цивільне населення. Також вони підвищують ризики через низькі температури та відсутність укриття в полях, що робить солдатів більш вразливими.

Зеленський наголосив на складнощах зимових воєнних дій та підтвердив рішучість України не здаватися в умовах зростаючих викликів.


Президент України Володимир Зеленський повідомив про фіксацію понад 110 тисяч випадків порушень російськими силами міжнародних законів і звичаїв ведення війни. «Здійснювати документування цих жахливих дій, які відбуваються на нашій території, є завданням історичної значимості та відповідальності,» зазначив Зеленський.

Він також висловився про ключові успіхи, досягнуті в співпраці між українською прокуратурою та Міжнародним кримінальним судом (МКС), особливо після відкриття офісу МКС в Києві, що дозволяє українським фахівцям працювати поруч з міжнародними експертами.

Зеленський підкреслив активну роботу прокуратури України щодо розслідування актів терору, обстрілів та інших злочинів, здійснених Росією. Він зазначив, що ідентифікація відповідальних за кримінальні рішення у російській армії та політичних кіл, а також розслідування випадків депортації та викрадення українських дітей є пріоритетами.

Президент також відзначив важливість співпраці правоохоронних органів України у питанні санкцій щодо певних осіб, зокрема росіян. «Україна здатна і захистить свою незалежність, і я переконаний у нашій здатності досягти справедливості для тих, хто приніс війну та терор на нашу землю,» — сказав він.

Підписуйтесь на Акцент в
02.12.2023 15:03


Об Авторе

Яна Учаева