Новини, Суспільство, Україна

Змінено принцип розрахунку виплат для ВПО в Україні

Змінено принцип розрахунку виплат для ВПО в Україні
13.02.2024 09:30

Змінено принцип розрахунку виплат для ВПО.

З 1 березня в Україні вступає в силу оновлений принцип нарахування виплат для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Тепер сукупний дохід усіх членів родини переселенців буде враховуватися при визначенні права на допомогу.

Критерії для отримання допомоги

Дарина Марчак, перша заступниця міністра соціальної політики України, уточнила ключові аспекти нової політики:

  • Доходи родини: Для отримання допомоги доходи на одного члена сім’ї не повинні бути меншими за 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми).
  • Автоматичне продовження виплат: Пенсіонерам, людям з інвалідністю та дітям-сиротам, чия пенсія не перевищує вказану суму, виплати будуть продовжені автоматично.

Додаткова підтримка

  • Підтримка непрацездатних громадян: Особи, які не можуть працювати через вік чи стан здоров’я, забезпечуються державою.
  • Допомога родинам у зонах бойових дій та інших вразливих категорій: Родини, що живуть в зоні бойових дій або мають дітей, які не можуть навчатися офлайн, також можуть розраховувати на підтримку.
  • Заохочення до здобуття економічної самостійності: Родини, які докладали зусиль до працевлаштування чи відкриття власного бізнесу, отримають додаткові 6 місяців виплат.

Обмеження для певних категорій

Дорослі особи працездатного віку без дітей, які не працюють і не мають обмежень для здобуття роботи, не матимуть права на отримання державної допомоги. Вони мають самостійно забезпечувати свої потреби через працевлаштування.

Підписуйтесь на Акцент в
13.02.2024 09:30


Об Авторе

Яна Учаева