Новини, Суспільство

Чому радіо має жити? — думка молодої запорізької журналістки

Чому радіо має жити? — думка молодої запорізької журналістки
06.11.2017 17:30

23269733_165115427410578_368023010_o

На другому курсі факультету журналістики у мене з’явилася нова дисципліна «Радіовиробництво». Для багатьох студентів, у тому числі і для мене, було страшно дізнатися про те, що нам належить стати експертами радіостанцій.

Проблема в тому, що радіо до другого курсу мало хто слухав. І тут просто виникає парадокс: людина захотіла стати журналістом, не слухаючи до цього радіо і не читаючи газету. На моєму курсі студенти зобов’язані слухати обрані ними радіостанції, щоб вивчити всю специфіку її роботи. Без цього, як нам сказав наш викладач, ви хоч всі підручники Лизанчука і Гояна вивчіть напам’ять — дізнаєтеся лише 30% від усього. Проблема зі страхом нової дисципліни вирішилася сама собою, як тільки я включила вибрану мною радіостанцію. По-перше, я зрозуміла, що це зручно — одночасно робити собі макіяж і слухати провідних, по-друге, я відчула відповідальність за це радіо, адже з того моменту я стала його експертом. Особисто моя думка про цей вид ЗМІ різко змінилася. Я завжди думала, що радіо не сучасно, більше ніколи не буде затребуваним, воно вмирає. А вся проблема в тому, що я просто його не слухала до університету. Вивчаючи історію радіо, його функції і всі особливості взагалі, я розумію, що ми допускаємо якусь помилку.

Як засіб масової інформації радіо дуже сильний, так чому ж ми не даємо йому функціонувати на повну потужність? Чому люди слухають його тільки в маршрутках, чому я його почала слухати тільки на факультеті журналістики? Радіостанції працюють на суспільство і для суспільства. Якщо налагодити її функцію комунікації зі слухачами, активно запрацюють і інші її функції. Радіо, насправді, зможе поліпшити наше життя, якщо працівники почнуть максимально якісно виконувати свою роботу. Якби в ефірі з’явилося більше розмов про цінності життя, мотивуючих фраз і позитивних думок, формувалися б інші думки, інша людська свідомість, інший світ. Я думаю, ще не пізно виправити ситуацію з цим «помираючим» видом ЗМІ в нашій країні. Тут все взаємопов’язане: радіо буде старатися для людей, якщо його слухатимуть. Але, щоб його слухали, потрібно, щоб радіо поліпшило якість своєї роботи. Я думаю, мій обов’язок, як майбутнього журналіста, зробити так, щоб радіо стало актуальним не тільки на факультеті журналістики, а й скрізь.

Шахсанам Біналієва

06.11.2017 17:30


Об Авторе

Александр Чубукин