Редакційна політика

У своїй діяльності редакція сайту «Акцент» базується на єдиному стандарті роботи – Кодексі етики українського журналіста – документі, що визначає основні морально-етичні орієнтири, яких журналіст має дотримуватися при виконанні своїх професійних обов’язків.

Редакційна політика  сайту “Акцент”

1 Кожну новину або матеріал на сайті пише автор. Його ім’я вказано внизу – щоб читачи знали, хто для них працює. На даний момент з огляду безпеки та погроз на адресу редакції ця функція знята — всі автори підписані “admin”. Новини виходять двома мовами — українською або російською. 

2. Автори перед публікацією повинні переконатися в достовірності опублікованої інформації та перевірити джерела інформації, не допускати фейків.

3.  Наші журналісти дотримуються принципу презумпції невинуватості. Ми не можемо називати людину корупціонером або злочинцем до рішення суду. 

4. Для новин та матеріалів, які містять текстову чи візуальну інформацію про насилля, трагедії, нецензурну лексику ми використовуємо маркування 18+, 21+ в заголовку. Таким чином ми попереджаємо читачів, що інформація несе додаткове моральне чи психологічне навантаження.  Фото чи відео з насиллям публікуються з «замиванням».  Те саме стосується дітей та неповнолітніх осіб, крім випадків попередньої згоди батьків або пошуків правоохоронних органів.

5. Якщо журналіст допустив помилку або опублікував недостовірну інформацію, він зобов’язаний її виправити. Також її може виправити інший журналіст сайту, в разі неможливості оперативного виправлення автором. Всі можуть помилятися, головне це визнавати і виправляти.

6. В  новинах ми дотримуємося збалансованої політики, не допускаємо закликів  до насильства, дискримінації за національною, політичною, релігійною, статевою ознаками та розпалюванням ворожнечи, в тому числі поваленню законно обраної влади та наруги над державними символами України. Мі підтримуємо територіальну цілісність та незалежінсть України у визнаних міжнародною спільнотою кордонах.

7. Ми не публікуємо редакційні матеріали без грунтовних доказів щодо корупційних діянь або інших злочинів. Ми не розкриваємо наших джерел інформації та захищаємо їх. Якщо до нас необгрунтовано позиватимуться, то автора публкації та загалом інтереси ЗМІ ми будемо захищати в судовому порядку. 

8. У журналіста можуть  бути  власні політичні чи релігійні погляди на події в місті, області чи Україні, але він не має права  відстоювати позицію будь-якої партії чи релігійної організації, популяризувати її, маніпулювати інформацією. 

9. Журналіст Акцента не може зловживати своїм службовим положенням і користуватися ним для тиску та впливу або особистої вигоди.

10. Ми дотримуємося стандартів співпраці з колегами та поважаємо їх роботу. Від так,  використовуючи інформацію з іншого ресурсу, ми обов’язково даємо на нього гіперактивне посилання. В свою чергу ми дозволяємо цитувати матеріали нашого сайту без попереднього узгодження редакції, але з обов’язковим гіперпосиланням на наш матеріал. 

11. Ми намагаємося бути неупередженими та підтримувати баланс в матеріалах, але при цьому залишається критичний підхід у висвітленні важливих соціальних та політичних проблем.  Ми  обов’язково в критичному матеріалі публікуємо думки всіх сторін конфлікту, або надаємо окремо можливість висловити свою позицію. Тим сами ми дотримуємося  нейтралітету. Так само в нас є рубрика “Взгляд”, де можуть публікуватися особисті думки авторів та оціночні судження.

12. Рекламні матеріали можуть розміщуватися  у рубриках “Новости компаний”, “Политические новости”.

13. Спілкування з читачами здійснюється через редакційну пошту, або робочий номер телефону, що вказаний на сайті. З міркувань безпеки на період війни наразі спілкування здійснюється лише через електронну пошту.