20 тисяч окупантів прибули під Степногірськ для просування до Запоріжжя

На запорізькому напрямку фіксується суттєве посилення угруповання російських військ поблизу Степногірська. За даними матеріалу The Times, у районі населеного пункту зосереджено близько 20 тисяч окупантів, які намагаються просунутися на північ і наблизитися до обласного центру.

Аналітики відзначають, що саме цей відтинок фронту розглядається як один із ключових бар’єрів на підступах до Запоріжжя. Від Степногірська до міста — приблизно два десятки кілометрів, а подальший рубіж оборони проходить по річці Конка.

Ставка на прорив через стратегічний рубіж

У публікації зазначається, що Росія перекинула на напрямок підрозділи підвищеної боєготовності, зокрема десантні частини, мотострілецькі формування та сили спецпризначення. Основна мета — прорвати оборону та отримати можливість вести системні обстріли Запоріжжя з більш вигідних позицій.

Українську оборону на ділянці тримають підрозділи різних родів військ: піхота, оператори БпЛА, сили територіальної оборони та спецпідрозділи розвідки. За оцінками військових, співвідношення сил на окремих ділянках може сягати приблизно 1:7 не на користь української сторони.

Бої з високою інтенсивністю

За свідченнями військових, район характеризується активним застосуванням дронів, мінометів та артилерії. Операції мають маневрений характер: противник намагається закріплюватися на вигідних позиціях, тоді як українські підрозділи проводять контратаки та розвідувальні рейди, щоб не допустити просування.

Окремі епізоди бойових дій свідчать про складність ситуації: під час виконання завдань підрозділи можуть потрапляти під комбіновані удари FPV-дронів та артилерії, що створює серйозні ризики навіть у підготовлених укриттях.

Чому Степногірськ має критичне значення

Військові експерти підкреслюють, що утримання Степногірська дозволяє стримувати противника перед природним водним рубежем. У разі його подолання російські війська отримали б ширші можливості для вогневого впливу на Запоріжжя та логістичні маршрути регіону.

Попри значний тиск, українські сили продовжують оборону, зосереджуючи зусилля на зриві наступальних спроб та виснаженні штурмових підрозділів противника.

Читайте також:

Яна Мозуль
Редактор