Евакуація родин із дітьми з Кушугума 2026: перші сім’ї вже в безпеці (ФОТО)
17:00 8 Січня, 2026
З Кушугума триває організований вивіз сімей із дітьми. Учора ще кілька родин залишили селище та прибули до транзитного центру в Запоріжжі, де їм забезпечують тимчасовий прихисток, гуманітарну допомогу та супровід для подальшого розселення у безпечніших регіонах.
Евакуація відбувається за координації Кушугумської селищної ради спільно з поліцейськими офіцерами громади та за участі гуманітарних організацій. Усі дії спрямовані насамперед на захист дітей та мінімізацію ризиків для родин, які залишаються в прифронтовій зоні.



Скільки сімей планують вивезти
За актуальними даними станом на 6 січня 2025 року, під евакуацію підпадають:
- 302 родини
- 613 дітей
Наразі з громади вже виїхали 37 дітей разом із батьками або законними представниками. Процес триває і відбувається поетапно.
Куди звертатися родинам із дітьми
Мешканців закликають не зволікати та заздалегідь повідомляти про готовність до виїзду. Для цього можна звертатися до відповідальних осіб:
Кушугумська селищна рада
- секретар ради Ігор Ганущак — 097 223 49 93
- заступник селищного голови Владислав Василега — 098 868 50 99
Освітні заклади
- Кушугумська гімназія «Інтелект», в.о. директора Ірина Забєйворота — 097 978 72 08
- КЗДО «Ромашка», директор Віталіна Коса — 050 783 91 54
Служби у справах дітей
- начальниця служби Ірина Тарасенко — 096 492 76 24
Поліцейські офіцери громади
- Сергій Волик — 098 631 30 33
- Дмитро Молдован — 096 170 68 25
Головний заклик
У громаді наголошують: рішення про евакуацію ухвалюється винятково з міркувань безпеки. Батьків просять не ігнорувати офіційні повідомлення та не наражати дітей на небезпеку.
Організатори евакуації дякують усім службам і партнерам, які залучені до процесу, та закликають родини діяти відповідально — життя і здоров’я дітей є найвищим пріоритетом.