Новини, Спорт, Суспільство, Фото-відео

40 років після тріумфу: у Запоріжжі вшанували спортивний подвиг легендарних гандболістів (ФОТОРЕПОРТАЖ)

40 років після тріумфу: у Запоріжжі вшанували спортивний подвиг легендарних гандболістів (ФОТОРЕПОРТАЖ)
05.08.2023 16:02

Цього року виповнилося 40 років успіху гандбольної команди ЗІІ (Запорізький індустріальний інститут), яка стала володарем Кубку ІГФ (IHF) і стала таким чином першою чоловічою командою з України, що завоювала титул у єврокубках. У запорізькому палаці спорту «Юність» відбулися урочистості на честь цього спортивного подвигу, на які завітали і самі гандболісти, вже ветерани і легенди запорізкого спорту.

Про це повідомляє кореспондент «Акцента».

1983-го року у двохматчових дуелях по ходу турніру запоріжці перемогли суперників з Ісландії, Нідерландів, Угорщини, Західної Німеччини, а в фіналі в обох іграх були сильнішими за шведську «Карлскруну»: 22:20 — на виїзді та 23:16 —  вдома, у Запоріжжі.

Урочистий захід почався саме з перегляду архівних відео, на яких закарбовано ці моменти спортивної слави команди. Також до пристутніх через відео звернулися давні друзі і колеги.

«Непростий час зараз. Також непростими були і ті часи. Тоді гандбол не був професіональним спортом. Беренштейн ( гравець команди, розігруючий, — ред) був лодочником на станції ЗІІ, а капітан команди Кушнірюк — асистентом кафедри фізичного виховання. Головними були збори, харчування… Все інше — це той самий запорізький дух. І так любительський спорт досяг рівня, яким ми сьогодні пишаємося», — згадує тодішній куратор команди від влади, прихильник спорту Валерій Козирєв.


Валерій Козирєв

Капітан команди Сергій Кушнірюк згадує, яка атмосфера панувала у Запоріжжі у пам’ятний день вирішальної перемоги у Кубку. Тоді палац вміщав до 4000 тисяч глядачів, але на вулиці під час матчу стояло ще більше.

«Тоді ж не було гаджетів і великих моніторів, усе передавали голосом. Наприклад, м’яч забив Олександр Сокол чи Геогрій Зубков. Люди дуже хвилювалися. Після закінчення гри всі трамваї і троллейбуси були переповнені. Всі по місту кричали «ЗІІ — чемпіон!». Це ми пам’таємо. Було дуже приємно», — зізнається Сергій Кушнірюк.


Сергій Кушнірюк

На заході були присутні гравці команди, які отримали пам’ятні значки від Олімпійського комітету і подяки:

  • Олімпійський чемпіон, Заслужений майстер спорту, Кушнірюк Сергій, капітан команди ЗІІ;
  • Олімпійський чемпіон, Заслужений майстер спорту, Олександр Рязанов;
  • Майстр спорту міжнародного класу Олексій Тищенко;
  • Майстр спорту міжнародного класу Олександр Сокол;
  • Майстр спорту міжнародного класу В’ячеслав Дідушенко;

Вшанували також память людей, які здобували цей спортивний подвиг, але вже пішли з життя: Семен Полонський (тренер), Олександр Шипенко, Микола Жуков, Геннадій Жарік, Анатолій Саржевський, Леонід Беренштейн та інші.

Після офіційної частини ветаранів запросили на трибуни, аби переглянути гандбольний матч юних запорізьких ганболістів. Першим до м’яча доторкнувся капітан команди ЗІІ Сергій Кушнірюк.

Молоді спортсмени отримали подарунки від ветеранів і всі присутні зробили фотографії на пам’ять з тим самим Кубком, який колись вибороли на цій арені.

Підготував Ігор Гур’єв

Підписуйтесь на Акцент в
05.08.2023 16:02


Об Авторе

Игорь Гурьев