Війна, Новини, Суспільство, Фото-відео

«Ані зверху сусідів немає, ані знизу»: як у Запоріжжі з-під завалів дивом врятували вагітну жінку й чоловіка (ФОТО, ВІДЕО)

«Ані зверху сусідів немає, ані знизу»: як у Запоріжжі з-під завалів дивом врятували вагітну жінку й чоловіка (ФОТО, ВІДЕО)
15.03.2023 13:15

Сьогодні, 15 березня, в головному управлінні ДСНС Запорізької області відбулася зустріч рятівників з жінкою, яку дістали разом з чоловіком і песиком з-під завалів будинку по вулиці Незалежної України.

Вночі 2 березня, війська РФ завдали чергового ракетного удару по житловій багатоповерхівці у Запоріжжі. Одна із ракет влучила біля будинку, а інша майже повністю його зруйнувала. 13 жителів загинули внаслідок атаки.

Однак працівникам ДСНС вдалося також врятувати багатьох, хто опинився під завалами. Так, раніше Акцент вже писав про дівчину, яка провела п’ять годин під уламками разом зі своїм котиком. Їх вдалося дістати.

Але тієї ночі рятівників очікувало декілька складних операції по порятунку людей. Серед них і допомога вагітній Анні та її чоловіку Юрію. Вони проживали на четвертому поверсі. Під час першого вибуху, за словами жінки, на їхню кухню обвалилася квартира з п’ятого поверху. Вони з чоловіком побігли до ванної, де завжди ховалися, і раптом стався другий вибух. Після нього вони опинилися застиснуті конструкціями.

Ховалися завжди у ванній, бо в будинку немає укриття. Ми побігли туди, але нас відкинуло у малесенький коридорчик і засипало бетоном. Прокинутися ми встигли, але нічого не встигли зробити. Добре, що не добігли до тієї ванни, бо, як потім виявилося, ванної не було — лише дірка до самого низу, — згадує Анна.

Далі жінка намагалася кричати, щоб її почули рятівники, але за п’ятнадцять хвилин від пилу й сірки в неї сів голос. Дихати було важко й хотілося пити. На щастя, їх вже почули.

«За допомогою автодрабини ми піднялись на висоту квартири і почули чоловічий і жіночий голоси. Визначили місце, де знаходяться люди, але простір між бетонними плитами й уламками був дуже вузький і всією групою дістатися туди ми б не змогли. Я став думати, як це зробити. Визначив тільки один варіант. Вони опинилися в місці, де з усіх боків не можна було рушити уламки, бо стіни вже тріщали й могли обвалитися будь-якою миті. Далі я розпочав рити руками тунель, самі постраждалі рухатися не могли», — розповів Павло Бузовський, начальник другої державної пожежно-рятувальної частини.

Аня змогла самостійно пролізти через тунель, поки її не взяв за руку рятівник. Ситуація Юрія була набагато складніша. В нього була затиснута рука й нога. Але рятівники ніяк не могли дістатися до нього, щоб допомогти, тому надія була лише на можливості самого чоловіка. Юрій зміг вивільнитися, але мав сильну кровотечу, яку на місці довелося зупиняти. Ускладнювало операцію також і те, що завали могли будь-якою миті обвалитися й забрати життя не тільки мешканців, а й рятівників. Їх втримали стяжки, які встановили працівники ДСНС, але обвал був питанням часу.

Під завалами опинився також і мопс на ім’я Міра. Він також дивом уцілів і постійно лаяв, поки його не почули рятівники. Хоча дістати його було навіть складніше, аніж Аню з Юрієм, працівникам ДСНС це вдалося.

Аня знаходиться на ранній стадії вагітності й дуже переживала, щоб через стрес не втратити дитину. Але лікарі говорять, що все добре. Жінка планує зробити хрещеним рятівника, який витяг її разом з чоловіком. Юрій наразі перебуває у лікарні й має доволі важкі травми. Днями йому зробили пересадку шкіри, бо не було цілого ласкута. Також в нього повністю перебитий сустав руки, тому потрібно буде встановлювати протез. Відновлення може тривати декілька місяців або більше.

Підписуйтесь на Акцент в
15.03.2023 13:15


Об Авторе

Ира Крамаренко