У Запоріжжі відбулися обговорення між батьками школярів і представниками місцевої влади щодо проведення уроків під час тривог.
Про це повідомляє Акцент.
Конфлікт виник через те, що в місті впроваджено дистанційне навчання для всіх навчальних закладів міста, тому всі заняття вчителі у школах проводять онлайн. Однак під час повітряної тривоги урок зупиняється до її скасування. Через те, що в Запоріжжі в рази збільшилася кількість і тривалість тривог протягом дня (порівняно з минулим навчальним роком), школярі вчаться лише декілька хвилин, або годин на день. Це викликало обурення серед батьків і вони вирішили обговорити можливість продовження проведення уроків під час тривог.
У відкритому обговоренні взяли участь батьки школярів з різних навчальних закладів міста, а також представники міської ради та департаменту освіти.
Ініціатором обговорення виступила Світлана Лисенко, яка очолює батьківський комітет у гімназії №6. Вона разом з іншими батьками запропонувала написати згоду або заяву від батьків, що вони беруть відповідальність за проведення уроків під час тривог.
Ми втратили можливість навчати своїх дітей з початком навчального року. Батьківський комітет гімназії №6, проаналізувавщи чинне законодавство, побачив, що проведення уроків під час повітряних тривог можливе, якщо всі учасники процесу дали згоду на це. Чинним законодавством це не заборонено. Ми вирішили надати згоду від батьків про проведення вчителем уроків під час тривог. Текст звучить так: «Даю добровільну згоду на підключення моєї дитини до уроку у синхронному режимі навчання. Беру на себе відповідальність за життя та здоров’я своєї дитини під час повітряної тривоги та забезпечую її знаходження в безпечному місці». Але, на жаль, нам дали відмову, через те що ми як батьки не можемо брати на себе відповідальність за життя та здоров’я своєї дитини, — розповіла Світлана Лисенко.
Після цього слово взяв начальник юридичного відділу департаменту освіти і науки Руслан Коробейніков. За його словами, за дитину, яка перебуває вдома під час онлайн-уроку, батьки не несуть відповідальності.
Немає прямої заборони, але й дозволу я не почув. Коли дитина заходить в онлайн-урок вона є частиною освітнього процесу. Але заява, яку хочуть написати батьки, не має жодного юридичного підгрунтування. Зігідно до чинних положень, життя до здоров’я дитини забезпечує вчитель та керівник закладу, — відповів він.
Перед початком навчального року всі педради шкіл прийняли рішення про дистанційне навчання. Після цього рішення виконавчого комітету його затвердило. Враховуючи воєнний стан, це рішення було направлено до Запорізької військової адміністрації для погодження. Ви своєю заявою фактично перекладаєте відповідальність на вчителя, — додав заступник голови міської ради Анатолій Васюк.
Також виступив і директор гімназії №6 Костянтин Липський.
У минулому році ми отримали наказ департаменту освіти №458, в якому затверджені інструкції цивільного захисту, де прописаний алгоритм дій для вчителів на роботі й вдома. Відповідно ми розробили алгоритм дій під час повітряної тривоги, який чітко зазначає, що ми повинні призупинити освітній процес і перевести всіх його учасників у безпечне місце, яке вони визначають самостійно. Я, як керівник, розумію, що повітряні тривоги не дають можливості якісно організувати навчальний процес, але я — за безпечні умови.
У такий спосіб представники міської влади, а також керівники шкіл вирішили стояти на своєму і виступили проти продовження уроків під час тривог. Головним аргументом стало те, що відповідальність за дитину нестимуть керівники шкіл. Конструктивного рішення цього питання фактично не вдалося досягти. Однак слово також взяла Ольга Коноваленко, заступниця начальника управління Державної служби якості освіти в Запорізькій області.
Ми ще раз більш детально вивчимо нормативну базу і напишемо відповідь на звернення батьків і далі звернемося до Державної служби якості освіти, а вони можуть звернутися до міністерства, — відповіла вона.
Також вона запропонувала батькам зробити колегіальне звернення до Верховної Ради України для вирішення цього питання.
Варто зазначити, що раніше на сайті міської ради вже була створена відповідна петиція, яка набрала за лічені дні необхідну кількість голосів. У мерії надали відповідь і зауважили, що розглянуть її під час наступної сесії міської ради.
Публікацію створено за підтримки ГО «Інститут Масової Інформації» та Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди