Новини, Події, Фото-відео, Экология

Більше півтони випущеної риби: підсумки сезону нерестової заборони у Запоріжжі (ФОТО, ВІДЕО)

Більше півтони випущеної риби: підсумки сезону нерестової заборони у Запоріжжі (ФОТО, ВІДЕО)
02.07.2024 10:15

За підсумкамивесняного сезону нерестової заборони у Запоріжжі було вилучено 155 заборонених знарядь лову та пред’явлено правопорушникам на відшкодування понад 4 млн. грн збитків.

Як інформує Акцент, такі цифри наводить у своєму підсумковому зведенні Запорізький рибоохоронний патруль.

Незважаючи на те, що Запорізька область є прифронтовою територією, у період весняно-літньої (нерестової) заборони державні інспектори викрили 283 порушення в сфері рибальства та порядку реалізації об’єктів тваринного світу. Зокрема, викрили 56 грубих порушень із застосуванням громадянами заборонених знарядь лову. Правопорушникам нарахували збитків на 4 393 650 грн. Також виявили 170 порушень правил рибальства. Загальна сума штрафів за це становить понад 14 093 тисяч гривень, — відзначається в повідомленні на офіційні сторінці Фейсбук Рибпатруля.

Також було вилучено значну кількість заборонених знарядь лову, а близько 25% від загальної кількості риби вдалося випустити назад у водойми в живому вигляді

З водойм вилучено 155 заборонених знарядь лову, з яких 90 за актами виявлення та вилучення майна власника якого не встановлено. До природнього середовища існування із заборонених знарядь лову випущено 667 кг частикових видів риб. У снулому вигляді у правопорушників вилучено до рішення суду 2256 кг незаконно добутих водних біоресурсів, з яких 604 кг в місцях їх реалізації. Також до рішення суду затримано 7 транспортних засобів правопорушників. Особливу увагу Запорізьким рибоохоронним патрулем було приділено заходам, спрямованим на попередження грубих порушень правил рибальства, виявлення фактів незаконної реалізації водних біоресурсів у взаємодії із сектором поліції на воді, Держспоживслужбою та Державною екологічною інспекцією Південного округу, — наводять дані у відомстві

Також у Запорізькому рибоохоронному патрулі нагадують:

  • Після закінчення обмежень весняно-літньої (нерестової) заборони любительське рибальство здійснюється відповідно до норм Правил любительського рибальства, а саме – добова норма на ловця 3 кг плюс 1 екз., загальна кількість гачків не більше 7 на ловця.
  • Обов’язковою умовою для здійснення рибальства є наявність у ловця засобів для вимірювання розміру та маси водних біоресурсів для забезпечення самостійного контролю.
  • Наразі триває заборона на навігацію, а будь-яке рибальство заборонене на Дніпровському водосховищі в 500-т метровій зоні навколо греблі Дніпровської ГЕС, а на р. Дніпро вниз за течією від Дніпровської ГЕС на відстані 2 км.

Найцікавіші матеріали по темі:

Підписуйтесь на Акцент в
02.07.2024 10:15


Об Авторе

Александр Чубукин