Новости, Общество, Украина

Чергова перемога прокурора Куценка

Чергова перемога прокурора Куценка
03.08.2016 20:57

Фото Куценка повер

Запоріжцям повернуто біля 4000 гектарів сільськогосподарських земель вартістю більш ніж 26 млн. гривень

З черговим успіхом та перемогою в суді можна привітати нашого земляка, прокурора Генеральної прокуратури України (заступника начальника департаменту ГПУ) Владислава Куценка та його колег із Прокуратури Запорізької області, зокрема Дениса Кермана.

Перемога більш ніж переконлива та важлива. Запоріжцям повернуто біля 4000 гектарів родючих сільськогосподарських земель вартістю більш ніж 26 млн. гривень та біля 240 гектарів водного фонду.

Про вказану подію ми дізнались з Єдиного реєстру судових рішень (доступ до якого в мережі Інтернет є вільним для кожної людини), переглядаючи рішення судів, які стосуються нашої області.

Справа у тому, що наприкінці 2013 року чиновники однієї із районних державних адміністрацій Запорізької області, порушуючи всі можливі норми закону підписали доволі абсурдне розпорядження, яким протиправно змінили цільове призначення тисяч гектарів родючих земель, перевівши їх до земель дивної категорії – «інше призначення», тобто фактично вивели їх із сільськогосподарського обігу. Те саме відбулося і з землями водного фонду.

Відразу після цього, зазначені землі почали відкрито дерибанити, роздаючи безоплатно у власність наближеним особам під дачне будівництво.

Зупинити цей нахабний «аукціон небаченої щедрості» вдалось лише за втручання правоохоронців. Прокуратура Запорізької області підготувала та направила до адміністративного суду позов про скасування відповідного протиправного розпорядження райдержадміністрації. Контроль за вказаною справою за дорученням Генерального прокурора України здійснював наш земляк Владислав Куценко, за коментарями до якого з цього приводу ми і звернулись.

«Наприкінці 2015 року ми виграли цю справу в Запорізькому окружному адміністративному суді. А навесні підтвердили свою перемогу в  апеляційному суді. Проти нас боролись адвокати та великі гроші. Але, ми перемогли та вибороли для запоріжців ці землі» — зазначив прокурор Владислав Куценко.

Після перемоги в суді, прокуратурою відразу було пред’явлено ще 18 позовів про визнання незаконними  та  скасування   розпоряджень  відповідної районної державної адміністрації, визнання права власності на земельні ділянки за державою.

«Більшість районів нашої області – сільськогосподарські. Кожний гектар сільськогосподарських угідь це важливий стратегічний ресурс, як для держави так і для селян, які живуть з землі. Така земля повинна використовуватись за прямим призначенням – оброблятись для вирощування сільськогосподарських культур, а не дерибанитись під дачі та комерцію. Недарма у Земельному кодексі закріплено пріоритетність земель сільськогосподарського призначення, які повинні приносити державі вражай, зміцнюючи продовольчу безпеку, а простим людям приносити орендну плату. Я і надалі робитиму все для того, щоб виявляти та знищувати незаконні схеми з землею, та жорстко бити по руках спритних ділків» — резюмував Владислав Куценко.

Іван ЛЮДСЬКИХ

03.08.2016 20:57


Об Авторе

Александр Чубукин