Новости, Украина

Чи почув нас Порошенко насправді?

Чи почув нас Порошенко насправді?
09.04.2019 18:11

Народний депутат України Вадим Кривохатько, член комітету  ВР з питань запобігання і протидії корупції розповів, як оцінює роботу Петра Порошенка і чому це програшна кандидатура на пост майбутнього президента України.

— Вадиме Вікторовичу, як ви оцінюєте результати першого туру голосування на виборах Президента України?

 — Так само, як і мільйони інших українців. Важко не визнати той факт, що люди не довіряють нинішній владі. Мало того, виходячи з відсотків відданих чинному президенту, українці цю владу просто терпіти не можуть. І це дуже тривожний сигнал. І не стільки для влади.

З урахуванням того, що Порошенко має намір за всяку ціну залишитися на другий термін, це стає небезпечним для держави Україна. Всі ми розуміємо, що без фальсифікації в другому турі він не виграє ніколи. Проведи він хоч десяток дебатів, того що сталося, не повернеш чесним шляхом. А не чесний шлях  —  це шлях в нікуди. Як для Порошенка, так і для країни в цілому. Тому що сфальсифіковані вибори принесуть із собою соціальні потрясіння. А чим вони закінчуються, ми з вами знаємо. Крім цього, легітимність президента буде під сумнівом. А це серйозно зашкодить Україні у відносинах із західними партнерами. Адже ні для кого не секрет, що ми на жаль від них фінансово залежимо. До слова, і з вини Порошенка, тому що замість розвитку економіки ми протягом 5 років жебракували, а ті гроші, які нам давали, безсовісно розкрадалися його ж оточенням.

 — Що ж сталося? Чому, отримавши карт-бланш і загальну довіру в 2014 році, Порошенко так погано закінчив?

 — Зараз ми розуміємо, що по-іншому і не могло бути. Але немає провини в цьому українців, тому що і в голову нікому не могло прийти що людина, яка отримала таку підтримку, таку довіру, зможе зрадити настільки святі поняття, проміняти славу і повагу на гроші, перетворитися в споживача, який керується тільки тваринними інстинктами, геть відкидаючи мораль і духовність.

 — Але ж не можна ж заперечувати і заслуги Порошенко. Наприклад, Томос, безвіз, армія.

 — Я б відніс все це до серйозних злочинів, а ніяк не до заслуг. Візьмемо Томос. Граючи на почуттях віруючих, він використав це в рамках передвиборчої технології, ризикуючи розколом суспільства на релігійному ґрунті. Це в той час, коли єдність потрібна українцям як ніколи. Ні для кого не секрет, що сотні тисяч віруючих збентежені, і від релігійних бунтів нас поки що утримує лише серйозна профілактика духовних лідерів спецслужбами. Також їх розуміння, що зараз не той час. Але цей час, на моє переконання, лише відкладено.

Безвіз. Безвіз отриманий Україною авансом. Це аж ніяк не досягнення Порошенка, а данина поваги європейських народів до народу України. Безвіз настільки нестабільний і хиткий, що в будь-який час може бути скасований. Я вже не кажу про цифри повернень на кордоні наших співвітчизників, які ростуть з кожним днем.

Армія. Наші воїни, всі, хто, ризикуючи життям і здоров’ям, захищаючи Батьківщину, повернувшись додому, ледве животіють. Турбота про армію, на жаль, тільки на папері. І в цьому пряма провина Порошенка як Головнокомандувача. Він більше піклується про прибуток заводів, що йому належать і виконують оборонні замовлення, ніж про те, як перемогти в цій війні. А ті, хто прийшов з АТО, залишаються один на один зі своїми хворобами і проблемами. І чиновники не гребують вимагати з них хабарі за вирішення цих проблем. Порошенку це хіба невідомо? Відомо, звичайно ж! Та ще й як! У цифрах одержуваного прибутку.

— Але все ж, у Порошенка є перевага перед своїм суперником на виборах?

 — Назвіть мені ці переваги. Головнокомандувач? Він що Академію генштабу закінчив? Ні! Служив в Радянській Армії в якості водія. Скажімо так, невеликий досвід. Але можливо ви назвете мені успішні операції, проведені під керівництвом цього полководця? Може це Дебальцеве, Іловайськ, здача Донецька?! Так скрізь і всюди одні поразки. Армія в глухій обороні.

Він закінчив КІМВ (ред. теперішня назва —  Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім.Т.Шевченка). Відмінний дипломат скажете ви? Але я дозволю собі не погодитися! «Північний потік-2» ми повністю проґавили. Це хіба не головна поразка на дипломатичному фронті? Адже нас берегли як транзитера газу, боячись, що Європа залишиться взимку без тепла. І 3 млрд доларів за транзит це не найстрашніша втрата. Набагато страшніше, що ми як партнери втрачаємо свою значимість, ми стаємо не цікавими для Європи. А це дуже небезпечно, тому що залишаємося один на один з Росією, у якої до нас дуже мало симпатій.

Досвід роботи в державному управлінні скажете ви? Як новий президент зможе впоратися з громіздким державним апаратом, без команди втілити в життя всі хороші починання? Я не вважаю, створену Порошенком вертикаль, командою. Швидше за все, це мафіозна структура, яка з жадібністю гієни розкрадає державний бюджет. Я не буду оригінальним, розповідаючи про ті страшні зловживання, які при Порошенкові досягли свого піку. Кому потрібен такий досвід державного управління? Чи потрібна українцям така команда? Звичайно, ні! І тут новачок має значно кращі шанси створити дійсно новий державний апарат, який працюватиме для людей і на благо людей, а не той, який пов’язаний кумівством та має одну мету — збагачення будь-яким шляхом. При цьому не гребуючи грабувати школи, дитсадки, лікарні, армію.

 — Судячи з результатів 1 туру, є всі передумови що 22 квітня ми отримаємо нового президента, щоб ви йому порадили?

 — Те ж, що і всі українці. Якщо загалом, то він повинен чітко розуміти, що крім народу України він нікому нічого не винен. А якщо конкретизувати, то першим його кроком повинен бути розпуск Верховної Ради і дострокові вибори. У нас парламентсько-президентська республіка і без схвалення Верховної Ради все наміри президента будуть порожнім звуком. І ми знову втратимо час. А для нас зараз важлива кожна хвилина. В тому що, ця Верховна Рада не зможе працювати в унісон з новим президентом, я більш ніж впевнений. Люди, які туди прийшли в своїй більшості мають зовсім інші цілі, які не співпадають з цілями українського народу.

 — Зараз в суспільстві мусуються чутки, що Порошенко може залишитися на посаді завдяки масовим фальсифікаціям. Що скажете?

 — Такий варіант повністю виключати не можна, тому що всі ми знаємо про фальсифікації в першому турі, про ту 1000 грн за «потрібне» голосування, про адміністративний ресурс, про привілеї, надані Порошенко — наприклад мільярд гривень з бюджету для його фонду, монетизація субсидій, видача двох пенсій і ряд інших брудних технологій, які працюють на перемогу Порошенка. І зараз все залежить від нас з вами, як ми зможемо протистояти цьому. Я прекрасно розумію ту нужденність, в яку загнані українці. Але ми всі повинні розуміти, що беручи «Петіну тисячу», ми втрачаємо майбутнє, втрачаємо шанси щось змінити в цій країні. Перемога потрібна не новому президенту, перемога потрібна в першу чергу нам.

Ми повинні самі вирішити, якою буде наша країна. Ще десятиліття виживання або все-таки використати цей шанс і все змінити заради наших дітей.

Читайте новости Запорожья в нашем Telegram: t.me/akzentzpTwitter и подписывайтесь на канал в Youtube, а также наш Instagram.

09.04.2019 18:11


Об Авторе

Александр Чубукин