Війна, Новини, Погляд, Події

Чому за Оріховом? Осінтер із Франції оцінив карти укріплень ЗСУ на Запорізькому напрямку

Чому за Оріховом? Осінтер із Франції оцінив карти укріплень ЗСУ на Запорізькому напрямку
04.03.2024 12:15

Сучасні супутиникові знімки дозволяють всім сторонам війни, а також незалежним експертам спостерігати та оцінювати лінії фортифікацій, що будуються росіянами та українцями поблизу лінії фронту.

Як інофрмує Акцент, детальні карти загального вигляду укріплень, що будуються, чи були побудовані на потреби ЗСУ опублікував французський OSINT-аналітик Clément Molin.

Осінтер публікує кілька карт по всій лінії фронту — від Херсону до півночі Харківщини.

На Запорізькому напрямку супутникові знімки показують, що більшість тилових українських укріплень розташовані в районах населених пунктів Степногірськ, Новояковлівка, Веселянка, Малокатеринівка, Юрківка, Зарічне, Комишуваха та інші. Тобто складають кілька рівнів оборони на відстані 15-35 км від м. Запоріжжя.

загальна карті наявності українськимх фортифікацій на Запорізькому напроямку

У напрямку Запоріжжя вирито кілька протитанкових ровів, які укріплюють траншеями. На даний момент все це виглядає ще трохи безладно, важко чітко побачити з усіма цими лініями, — коментує Clément Molin загальну картину на Запорізькому напрямку.

загальна карті лінії укрпілень росіян та українців в Запорізькій та Донецкій областях

Також автор дивується, чому для ЗСУ не будується більш потужна лінія оборони південніше Оріхова, адже влітку там була звільнена певна територія, що дозволяла проводити фортифікаційні роботи.


Задаю собі питання, навіщо копати так далеко від фронту, включно з окопами за Оріховом? Чому не перед цим маленьким стратегічним містом? — пише військовий аналітик і показує це малюнком на карті.

Зазначимо, південніше Оріхова також є система укріплень, але вона вочевидь не така потужна, як північніше та північно-західніше міста.

Найбільш потужні фортифікації розташовані північше Оріхова —
Clément Molin

Що стосуєьбся іншої ділянки фронту на Запорізькому напрямку, також лінії українських укріплень є східніше Гуляйполя — на кордоні Запорізької, Донецької та Дніпропетровської областей.

лінії укріплень між Гуляйполем та Великою Новосілкою

Що каже про будівництво фортифікацій офіційна влада?

Кабмін виділив 1,3 млрд грн на будівництво фортифікаційних споруд на Запорізькому напрямку. Про це вчора в прямолму ефірі телемарафону заявив голова Запорізької ОВА Іван Федоров

«Безпосередньо на території Запорізької області виділено більш ніж 1,3 мільярда для будівництва фортифікаційних споруд, і це будівництво ведеться зранку і продовжується пізно ввечері. Деякі роботи проводяться вночі. Все робиться для того, щоб якомога швидше надати відчуття безпеки і цивільним мешканцям на території Запорізької області, і, звичайно, військовим», — заявив Федоров.

Голова ОВА також додав, що до будівництва залучено як військових, так і цивільних підрядників.

Юрій Бутусов: Критичні втрати наших військ і просування росіян — через відсутність будівництва ліній оборони 

Головний редактор Цензор. Нет, відомий український військовий журналіст Юрій Бутусов на сторінці у Фейсбук також надав власну оцінку будівництву фортифікацій на фронті. За його даними, темпи будівництва дуже слабкі, і вони залежать не від ЗСУ, а від центральної влади.

«1 грудня 2023 року Верховний головнокомандувач В.Зеленський наказав почати будівництво оборонних споруд на фронті. Але крім промови влада досі нічого не зробила по справі. На даний момент на більшій частині об’єктів, які були намічені для будівництва, навіть не розпочато інженерних робіт, а там, де розпочали, є тільки початковий рівень. Не завершено жодного об’єкта. Темпи просто мізерні. В той час як Верховний головнокомандувач Зеленський та його підлеглі міністри та генерали розповідають, що треба берегти життя солдатів, насправді не робиться пріоритетне та найважливіше для збереження життя воїнів — оборонні споруди.

Уся наша оборона — це те, що встигла викопати піхота своїми лопатами, і якісь деревця, які піхота сама собі зробила для перекриття в сусідній посадці. Тому втрати у нас шалені від гранат з дронів та гранатометів, від мінометів. Тому так швидко ворог нас вибиває вогнем, вбиває, бере у полон тих, хто вижив. Так, заміна Залужного на Сирського у побудові ліній оборони нічого не змінила та змінити не може — як я і писав, виділення матеріалів для будівництва, мобілізація будівельних організацій з технікою та персоналом — все це не питання військових. Армія не має такої кількості інженерних підрозділів, щоб проводити масштабні будівельні роботи на фронті бойових дій. Міністр оборони Умєров як завжди займається якимись очевидними речами і боїться порушувати питання будівництва, бо знає, що якщо питати про гроші, то можна вступити у конфлікт з Офісом. Тому усі у владі роблять вигляд, що оборонні споруди» — це не їхня відповідальність, — пише Бутусов.

Думки військових

Українські військові, що діють на Запорізькому напярмку, з якими вдалося поспілкуватися Акценту, неохоче розповідають про будівництво укріплень. Проте кажуть, що росіян очікує багато сюрпризів та закликають мешканців Запоріжжя вірити у ЗСУ.

Щоб зупинити ворога мало мати лише укріплення. Потрібні снаряди, багато БК. Поки з цим є проблема, але потроху вирішується. Зараз все більше і більше у нас дронів, хлопці-оператори дуже молодці. В більшості випадків, ми знищуємо ворога ще до того, як він підходить до наших позицій. Головне витримати час, буде скоро і більше укріплень, і більше снарядів — віримо, що західні партнери нададуть нам потрібну допомогу, — каже офіцер Олексій.

Зазначимо, всі опубліковані карти є у відкритому доступі і не несуть ніякої небезпеки. В епоху сучасних супутникових систем та роботи БПЛА на десятки кілометрів за лінією фронту, всі фортифікаційні роботи та споруди є доступними для противників та незалежних експертів.

Підписуйтесь на Акцент в04.03.2024 12:15


Об Авторе

Александр Чубукин