Новини, Популярне, Суспільство, Фото-відео, Экология, Эксклюзив

До Запоріжжя з величезним уловом доставили браконьєрів-колаборантів з окупованих територій (ФОТО, ВІДЕО)

До Запоріжжя з величезним уловом доставили браконьєрів-колаборантів з окупованих територій (ФОТО, ВІДЕО)
29.04.2022 19:15

Троє браконьєрів були затримані Рибоохоронним патрулем та Водною поліцією на окупованих територіях Василівського району. На порушників чатували дві доби, ризикуючи потрапити під ворожий обстріл.

Процес їхнього прибуття річкою до Запоріжжя та подальші дії правоохоронців зафіксував «Акцент».

Так, троє представників рибовидобувного підприємства “Затока”, чоловіки 1975, 1973, 1982 років народження, мешканці села Скельки,  займалися браконьєрством на території Нацпарка «Великий луг» в районі островів Великі та Малі Кучугури. 

Станом на 29 квітня село Скельки, де мешкають зловмисники, окуповане, а острови Великі та Малі Кучугури знаходяться близько до зони окупації.  Риболовля тут суворо заборонена через нерест  навіть для любителів.

Представники Водної поліції та Рибоохоронного патруля відбуксували баркас та  лодку  зловмисників до  Запоріжжя разом з виловленою рибою для подальшого розслідування.

Доречі, “Акцент” вже писав про незаконну діяльність підприємства “Затока” на території Кучугур. Тоді браконьєри потрапили до поля зору наших  журналістів під час роставляння сіток у  заповідній зоні.

Зловмисники зізнаються — рибу реалізовували по 20 гривень за один кілограм, або обмінювали на продукти.  Загалом незаконно впіймано та описано: 72 ляща, 20 сазанів, 10 судаків, 1 сом,  70 пліток, 239 карасів.

Найбільші особини досягали ваги 8 кілограмів. Для незаконного вилову  браконьєри використовували сітки висотою 1,5-2 метри загальною довжиною близько 350 метрів.

Наразі триває розслідування за фактом незаконного вилову риби. Браконьєрів допитали слідчі Національної поліції. Сумма збитків для держави встановлюється. Плавальні засоби та сітки — вилучено. Риба буде зберігатися у  правоохоронців на час досудового розслідування.

Як зазначив у коментарі “Акценту” заступник начальника рибоохоронного патруля Запорізької області Дмитро Євсєєв, у цього підприємства вже вилучалися плавзасоби, суд виносив рішення про їх  конфіскацію.  Євсєєв окремо відзначив внесок в спецоперацію головного інспектора Рибоохоронного патруля Солодкого Олександра та інспектора Олександра Компанійця.

Крім поліції та Рибінспекції діяльність зловмисників будуть перевіряти працівники СБ України на предмет колабораційної діяльності, так як діяли вони на окупованій території та вочевидь отримували дозвіл від загарбників на вилов. Слідчі встановлять, на яких  умовах  браконьєри домовлялися з окупантами.

Окремо слід зазначити, що території, на яких були затримані порушники знаходяться у підпорядкуванні Державної екологічної інспекції Південного округу Запорізької та Херсонської областей, яка не доклала жодних  зусиль для затримання браконьєрів, хоча має для цього всі необхідні засоби. Крім того, бездіяльність Держекоінспекції фактично призвела до збитків державі, тому що ця установа могла б стягнути з порушників значно більші кошти, які б потрапили до бюджету, адже законодавство надає Екологічній інспекції більш жорсткі санкційні повноваження, ніж Водній поліції та Рибінспекції.

Підписуйтесь на Акцент в
29.04.2022 19:15


Об Авторе

Игорь Гурьев