Війна, Новини, Події, Політичні новини, Фото-відео

Допомога пораненим і евакуація: у Запоріжжі провели безпековий тренінг для журналістів (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Допомога пораненим і евакуація: у Запоріжжі провели безпековий тренінг для журналістів (ФОТОРЕПОРТАЖ)
01.02.2024 12:02

Вчора, 31 січня, у Запоріжжі працівники медіа отримали знання з надання домедичної допомоги і евакуації поранених.

Про це повідомляє кореспондент «Акцента».

Так, тренінг було проведено у навчально-тренувальному центрі «Вогник» з ініціативи Запорізької обласної організації НСЖУ і Центру журналістської солідарності Запоріжжя у співпраці з ГУ ДСНС у Запорізькій області. Головний фахівець «Вогнику» Іван Здоровець під час передачі набутих знань використовував власний досвід допомоги постраждалим на місцях ракетних ударів.

«Враховуючи особливості воєнного стану ці знання потрібні, аби врятувати власне життя або життя близьких і рідних, сусідів тощо«, — сказала на початку тренінгу начальник сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України в Запорізькій області Юлія Баришева.

Для журналістів підготували три локації на різну тематику: yадання домедичної допомоги під час обстрілів, транспортування потерпілих із зони небезпеки, мінна безпека.

Журналісти тренувалися правильно оцінювати стан потерпілого від обстрілу, робити серцево-легеневу стимуляцію, накладати турнікет і правильно транспортувати постраждалих у стресових умовах. У ході тренінгу було розвіяно багато міфів на ці теми, які були навіяні рядянським минулим і світовим кінематографом.

«Хочу побажати вам, щоб у житті ці знання ніколи вам не знадобилися», — традиційно сказав на завершення тренінгу Іван Здоровець.

Серед іншого, присутнім про свій досвід роботи у зоні бойових дій розповів фронтовий кореспондент Андрій Андрієнко. За його словами, небезпека там завжди ближче, аніж здається на перший погляд. Головне — бути уважним і мати з собою все необхідне, аби надавати допомогу.

«Я для себе визначив, що необхідно чітко розуміти, де лінія фронту, і де знаходишся ти. Якщо в населеному пункті багатоповерхова забудова і прильот, це одна історія, тебе можуть «прикривати» будинки. Якщо приватний сектор, там складніше, ховатися нікуди», — сказав Андрій Андрієнко.

На завершення тренінгу фахівці ДСНС у Запорізькій області провели журналістам невелику лекцію з пожежної безпеки і продемонтрували мобільний клас з мінної безпеки. Він представляє собою вантажівку, яка трансформується у повноційнний дитячий клас з телевізором, тематичним «експонатами» і інформаційними стендами.

Підписуйтесь на Акцент в
01.02.2024 12:02


Об Авторе

Игорь Гурьев