Екоінспекція оштрафувала автозаправки в Запоріжжі: відмова від перевірки обійшлася дорого

АЗС Новини

Державна екологічна інспекція Південного округу в червні 2025 року здійснювала контрольні заходи в межах державного ринкового нагляду за дотриманням вимог щодо реалізації паливно-мастильних матеріалів.

Під час перевірок двох автозаправних станцій у Запоріжжі інспекторів не допустили до об’єктів перевірки. Відмова у доступі є грубим порушенням законодавства та тягне за собою адміністративну відповідальність.

За результатами перевірок винесено дві постанови про накладення штрафів на суму по 170 тисяч гривень кожна. Санкції застосовані відповідно до пункту 6 частини 4 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

В Держекоінспекції наголошують: контроль якості пального — не формальність, а важливий захід задля безпеки споживачів і збереження довкілля. Ігнорування закону не звільняє від відповідальності.