Новини, Суспільство

Федоров назвав умови проходження зими для Запоріжжя

Федоров назвав умови проходження зими для Запоріжжя
10.07.2024 16:30

Літній період проходить досить складно для Запоріжжя й області у зв’язку з відключеннями електроенергії. Однак ще більші виклики очікуються в зимовий період, коли необхідно буде забезпечити опалення для жителів.

Очільник Запорізької ОВА Іван Федоров розповів, скільки потрібно електроенергії, щоб Запоріжжя пережило зими та що робить влада, аби забезпечити необхідні умови.

Сьогодні ми надскладно проходимо літній період в частині постачання електроенергії. Тим паче ми готуємося до більш складного проходження зимового періоду. Перш за все, йде підготовка соціальних закладів. Вся наша медицина вже має резервне живлення, якого буде достатньо щонайменше на три доби при безперервному відключенні централізованого постачання електроенергії. Цього живлення буде достатньо не лише для надкритичних потреб (реанімації, операційні), а й для нормального функціонування лікарні в частині електропостачання, водопостачання, — пояснив Федоров.

Що стосується опалення, то минулої весни були грантово поставлені котельні, які на сьогоднішній день не введено в експлуатацію. Зараз влада працює над тим, щоб не пізніше 15 вересня всі котельні були підключені до централізованих мереж теплопостачання та резервного електроживлення, аби можно було забезпечити тепло для споживачів.

Також на території Запорізької області готові до розгортання 400 пунктів Незламності. В них можна буде зігрітися, зарядити телефони. Окрім цього, готуються резервні місця для обігріву, які, скоріш за все, будуть розміщені в закладах освіти.

Федров анонсував, що найближчими днями міський концерн теплових мереж опублікує тендер на закупівлю обладнання, яке буде покрито донарами на більше ніж 80%.

Для критичного виживання Запорізького району нам потрібно 100 МВт електроенергії, за умови що нормальна потреба — 430-450 МВт. Маючи 100 МВт ми будемо з теплом, водою і погодинними включеннями електроенергії в домівках та установках. Сьогодні ми намагаємося створити додаткову генерацію на території району. Перший шлях — додаткова газова генерація, другий шлях — активні перемовини з підприємствами та підприємцями, які можуть встановити собі додаткові установки для електрогенерації. Деякі підприємства вже уклали контракти на такі вироби. Додатковий крок — перемовини з банками щодо кредитування ОСББ і закупівлі додаткової генерації. Як це буде виглядати, подивимося в найближчі дні, коли банки нададуть пільгове кредитування. Обленерго та всі супутні компанії забезпечать швидке оформлення документів, — додав Федоров.

Підписуйтесь на Акцент в
10.07.2024 16:30


Об Авторе

Ира Крамаренко