Війна, Новини, Погляд, Події

Із заходом у тил на Запоріжжі: експерт Тейнер назвав основні напрямки контрнаступу ЗСУ (КАРТА)

Із заходом у тил на Запоріжжі: експерт Тейнер назвав основні напрямки контрнаступу ЗСУ (КАРТА)
01.05.2023 13:15

Російські військові повинні вбити своїх офіцерів і втекти. Інакаше в них не буде шансів врятуватися від наступу ЗСУ. Італійський військовий експерт Томас Тейнер показав на картах, як може відбуватися наступ ЗСУ на півдні та сході України.

Як інформує Акцент, свої думки Тейнер, чиї прогнози вже не один раз справджувались, виклав на свої сторінці в Твіттер, а також в інтерв’ю норвезькому виданню tv2no.

За підрахунками Томаса Тейнера, ЗСУ наразі підготоували щонаймеше 100 тисячне угрупування військ, як має бути задіяне в наступі.

– Російські солдати на фронті матимуть мало шансів вижити. Все почнеться з артилерійського обстрілу, який буде тривалим, жорстоким і диким, — говорить Томас Тейнер в інтерв’ю для tv2no

— Найкраща моя порада російським солдатам — убити власних офіцерів і тікати.

Техінка для ЗСУ майже вся на місці

За словами глави НАТО Йенса Столтенберга, наразі Україна отримала 98 відсотків обіцяної країні бойової техніки. Це відповідає щонайменше 1550 БТР та БМП і 230 танкам.

Крім того, сучасні БМП CV-90 прямують зі Швеції, яка ще не є членом НАТО.


УДАРНА ПОТУЖНІСТЬ: керівництво української оборони демонструє деякі з різноманітних бойових машин, які вони отримали із Заходу. 
Фото: Міноборони України.

Аналітик з питань оборони Томас Тейнер вважає, що контрнаступ станеться протягом місяця:

Думаю, він почнеться в кінці травня або на початку червня. Зараз земля все ще надто волога.

СЦЕНАРІЙ АТАКИ: Томас Тейнер вважає, що українські сили захочуть просунутися до Маріуполя в найкоротші терміни. Фіолетові п’ятикутники показують найважливіші цілі. Три внутрішні кольорові кола показують радіус дії українських артилерійських систем. Синім колом позначена дальність дії ЗРК «Патріот».

СЦЕНАРІЙ АТАКИ ЗСУ Фото: Томас Тейнер

Протяжність лінії фронту становить понад 800 кілометрів, і для успіху атакуючі повинні спробувати обманом змусити російських лідерів направити свої резерви не туди, куди потрібно.

– Українці намагатимуться поставити росіянам дилему. Проблеми мають рішення, але дилеми характеризуються тим, що всі варіанти погані, тому українці, швидше за все, атакуватимуть у двох місцях одночасно.

Аналітик вважає, що найбільшу небезпеку для українців становить зайва самовпевненість, якщо початкова фаза атаки пройде добре.

– Найбільший ризик полягає в тому, що вони будуть намагатися зробити занадто багато одночасно. Вони повинні розставляти завдання, які вони виконують, по порядку, – каже Тейнер TV 2.

Основні населені пункти та напрямки для наступу ЗСУ

На ще одній карті в Твіттер Тейнер показує два основних напрямки ударів ЗСУ. Вихід на Мелітополь має статися не з півночі, а зі сходу, тобто фактично з тилу, коли буде пробита оборона росіян в напрямку Маріуполя. Інший удар має бути нанесений на півночі Луганщини.

Експерт називає ряд важливих міст та напрямків для розвитку наступу ЗСУ і ділить їх на 2 категорії.

5 основних пунктів:
• Донецьк
• Луганськ
• Маріуполь
• Мелітополь
• Сімферополь

5 другорядних населених пунктів:
• Бердянськ
• Енергодар
• Перекоп (ворота в Крим)
• Керч
• Старобільськ (основний логістичний вузол північної Луганщини)


Червоні лінії приблизно показують фланги, які необхідно охопити під час наступу. Фото Томас Тейнер

«Три з п’яти основних та чотири з п’яти другорядних точок знаходяться на півдні та в Криму. Мало того, що наступ (сині стрілки) на півдні та у напрямку Криму дає Україні набагато важливіші позиції, місцевість на півдні також набагато сприятливіша для швидкого темпу.

Бронетанкові війська України оснащені та навчені. І останнє, але не менш важливе: атака на півдні має набагато менше флангів для прикриття проти російської контратаки, ніж атака на півночі. Червоні лінії приблизно показують фланги, які необхідно охопити наступальною операцією. На півночі для прикриття флангів потрібно більше підрозділів, ніж для наступу на Старобільськ. І коли Старобільськ буде досягнутий, єдиною життєздатною метою буде Луганськ… через ліси та через річки.

З іншого боку на Півдні набагато менше одиниць потрібні для прикриття флангів, і після досягнення Маріуполя можна звільнити ще два об’єкти (Бердянськ, Мелітополь). Після того, як будь-яке з них буде звільнено, просування може продовжуватися до основних і другорядних точок. А поки на Північному Луганщині росія може привезти підкріплення з Росії… Як тільки Маріуполь буде звільнено, росіяни на Півдні та у Криму будуть відрізані та приречені. Одним словом, як відомо, основний наступ буде на півдні, а останньою метою наступу буде звільнення Керчі», — підсумовує Тейнер.

Як раніше повідомляв Акцент, російський опозиційний експерт Ян Матвєєв назвав ключові населені пункти під час наступу ЗСУ на Мелітополь 

Підписуйтесь на Акцент в
01.05.2023 13:15


Об Авторе

Александр Чубукин